SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Poznáme dátum dostupnosti Windows 10 Mobile Creators Update aktualizácie

Začiatkom týždňa sme vám priniesli informácie ako je možné si nainštalovať Windows 10 Creators Update a deň na to Microsoft potvrdil oficiálny dátum dostupnosti, o ktorom sa špekulovalo už dlhšiu dobu.

Počas včerajšieho dňa Microsoft prišla aj s informáciami, ktoré hovoria o dostupnosti tejto aktualizácie aj pre smartfóny. Update na mobilnú platformu ako spoločnosť avizovala príde s miernym oneskorením, ale nie až tak výrazným ako mnohí očakávali, update totiž bude možné stiahnúť už od 25. apríla.

Spoločnosť ďalej dodáva, že dostupnosť aktualizácie sa môže líšiť od viacerých faktorov ako sú napríklad mobilný operátor, krajina, región, špecifický software nainštalovaný na smartfóne, obmedzenia hardwaru a ďalšie.

Historicky možno však povedať, že používatelia, ktorý majú smartfón blokovaný na operátora dostali aktualizáciu zhruba s jedným až dvojtýždňovým oneskorením v prípade Výročnej aktualizácie. Čo sa týka minimálnych hardwarových požiadaviek, tak tie momentálne Microsoft ešte nezverejnil. Na druhej strane možno predpokladať, že všetky predstavené smartfóny v posledných dvoch rokoch by mali aktualizáciu obdŕžať, avšak šepká sa, že update by mohli dostať aj staršie zariadenia bežiace ešte na Windows Phone 8.1. Nechajme sa však prekvapiť.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close