Zariadenia

Poznáme cenu aj špecifikácie vreckového Windows 10 počítača GPD Pocekt 2. V extrémnych testoch porazil aj Surface Pro!

Pamätáte sa ešte na najmenší notebook na svete GPD Pocket, ktorý sme Vám predstavili presne pred rokom? Ten si vo svojej Indiegogo kampani našiel státisíce fanúšikov a vyzbieral dostatočné množstvo peňazí na začatie výroby. Keďže sa ale technológie posúvajú neustále dopredu, spoločnosť stojaca za týmto projektom, zdvihla latku opäť o čosi vyššie. Po roku nám predstavuje novú generáciu zariadenia GPD Pocket – 2.

GPD Pocket 2 porazilo vo viacerých aspektoch najnovší MacBook alebo Surface Pro

„Sme späť s novou generáciou nášho milovaného vreckového zariadenia GPD Pocket. Ako vreckový prenosný počítač, GPD Pocket 2 opäť spĺňa tie najvyššie požiadavky na mobilné zariadenia. GPD Pocket 2 je vybavený procesorom na úrovni MacBooku, má aktívny chladiaci systém a beží na operačnom systéme Windows 10. V extrémnych výkonových testoch dokonca prekonáva aj zariadenie Surface Pro m3, „ píše sa na stránke Indiegogo.

Druhá generácia výrazne prevyšuje svojho predchodcu

Vreckový notebook GPD Pocket 2 je až 57% tenší ako jeho predchodca a váži až o 455 gramov menej, ako jeho konkurent Apple MacBook, alebo o 303 gramov menej ako Microsoft Surface Pro m3. Výrazným vylepšením prešiel aj displej zariadenia. Nová generácia ponúka 7-palcový ISP displej s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov, vďaka čomu poskytuje oveľa jasnejší a lepší obraz, ako jeho predchodca.

Zdroj: Indiegogo

Ako je spomenuté aj v samotnom porovnaní zariadenia s jeho konkurenciou, cena zariadenia stúpne počas crowfundingovej kampane z 569 na 639 dolárov. Malobchodná cena zariadenia bude po ukončení kampane omnoho vyššia a vyšplhá sa až na 789 dolárov. Oficiálny predajca tohto zariadenia sa na slovenskom trhu zrejme neobjaví a tak nám zostáva len dúfať, že bude zariadenie opäť naskladnené niektorým z našich obchodných partnerov, ako tomu bolo v prípade predošlej generácie.

Zdroj: Indiegogo, úvodný obrázok (Indiegogo)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close