SpravodajstvoWindows

Poznáme bližší dátum dostupnosti lacných okuliarov pre zmiešanú realitu na Windows platformu

Zmiešaná realita, niekoho ohúri tak, že vymenia svoj PC či smartfón a druhých vôbec nenadchne a jedná sa len o zbytočné zariadenie, na ktoré padá prah.

Na CES spoločnosť Lenovo predstavila zariadenie, ktoré je primárne určené pre prvú vyššie spomínanú skupinu, inteligentné okuliare, ktoré vás zanesú do inej reality. Ich váha je niečo okolo 350g, disponujú dvomi OLED displejmi s rozlíšením 1440 x 1440 bodov a majú byť konkurenciou hlavne pre Oculus Rift alebo HTV Vive, pričom zákazníkov nebudú lákať len výbavou a kompatibilitou stvorenou pre Windows platformu, ale aj cenou, ktorá má byť pod úrovňou Oculus Rift okuliarov (499$), pričom sa v minulosti hovorili o cenovke v rozpätí 300 až 400$.

Rozšírená realita v podaní Lenova

Do dnes, sme v podstate nevedeli kedy tieto okuliare prídu na trh. To sa však všetko zmenilo vďaka rozhovoru Mike Abaryho, jedného jeho tvorcov, ktorý poskytol rozhovor pre server Twice.com. Podľa jeho slov by inteligentné okuliare mali zavítať na predajné pulty niekedy koncom leta, ešte pred začatím školského roka.

Aká cena by vás prinútila zadovážiť si tieto okuliare?

Zdroj: Twice.com, obrázok (Windows blog)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
HoloLens Lenovo Zmiešaná reality

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close