Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Pozeráme sa na nový iPhone SE 2? Na týchto fotografiách vyzerá naozaj úžasne, no dočkáme sa ho niekedy?

iPhone SE od spoločnosti Apple bol bezpochyby jedným z historicky najväčších trhákov. Predaje po samotnom predstavení tohto kompaktného zariadenia rekordné neboli, no iPhone SE je zrejme jediným zariadením od spoločnosti Apple, ktoré si svojich fanúšikov a zákazníkov udržalo dlhšie ako 3 roky. Apple tento smartfón predával neobyčajne dlho a doteraz má plnú softvérovú podporu. Jeho čas odísť do dôchodku ale prichádza a tak vo vzduchu visí otázka, či Apple plánuje predstaviť nástupcu tohto populárneho modelu, ktorý potešil najmä zákazníkov bažiacich po minimalistickom dizajne a kompaktným rozmerom. Oficiálne informácie o predstavení nového iPhonu SE 2 nemáme, no podľa viacerých expertov by Apple mohol nástupcu kompaktného modelu predstaviť už tento rok. Čo nás ale zaujíma najviac, je potencionálny dizajn smartfónu, ktorý nám najlepšie priblížia rendre prípadného iPhonu SE 2 a musíme povedať, že takúto podobu nového kompaktného iPhonu by určite privítali státisíce zákazníkov po celom svete.

iphone se 2 zariadenie_opt
Zdroj: TechGarage

Bezdrôtové nabíjanie má svoju daň

Nový iPhone SE 2 by sa mal stále niesť v duchu jeho predchodcu čo sa rozmerov týka, no v ostatných smeroch by šlo o úplne nový smartfón. Zadná strana zariadenia by bola pochopiteľne vyrobená zo skla, aby sa umožnilo bezdrôtové nabíjanie, no veľkou zmenou by určite prešiel aj displej, ktorý by obdržal dizajnovú zmenu vo forme výrezu vo vrchnej časti. Svoje miesto by si nenašiel ani klasický Home Button. Na druhú stranu, displej by vďaka týmto zmenám narástol z pôvodných 4,0-palcov na výborných 4,7-palcov, čím by sa smartfón priblížil ku dnešným „klasikám“, no zároveň by si zachoval svoje naozaj minimalistické rozmery, teda v kontexte dnešných smartfónov.

iphone se 2 zadna strana_opt
Zdroj: TechGarage

Mladší súrodenec najnovších iPhonov

Práve vďaka vyššie uvedeným dizajnovým zmenám, by sa stal nový iPhone SE 2 akýmsi mladším súrodencom všetkých nových iPhonov, teda hlavne nového iPhonu XS. Vkusný hliníkový rám, zadný kryt zo skla a ikonický výrez v displeji by z nového iPhonu SE 2 spravili malinkého brata iPhonu XS, no v menšom a menej zaoblenom tele, ktoré sa ale narozdiel od svojho väčšieho brata drží oveľa pohodlnejšie, dočiahnete do každého kúta na displeji a zároveň ho bezproblémovo hodíte do vačku.

iphone se 2 a iphone xs_opt
Zdroj: TechGarage

Potencionálny dátum predstavenia

Ak by chcel Apple nadviazať na svoju tradíciu, nový iPhone SE 2 by podľa všetkého predstavil na jar, podobne ako tomu bolo v prípade predchodcu iPhone SE. Podľa viacerých zdrojov by sa tak mohlo stať ešte na jar tohto roku, no nejedná sa o oficiálne, ani odhalené informácie a tak všetky vyššie spomenuté aspekty berte s miernym nadhľadom.

Zdroj: techgarage.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close