SpravodajstvoXiaomi

Pozeráme sa na dizajn nového smartfónu od Xiaomi? Netradičná kamera na ňom vzbudzuje zmiešané ohlasy

Tento netradičný dizajn smartfónu rozdelil fanúšikov Xiaomi na dva tábory. Ide o skutočné snímky nového Xiaomi 12 alebo len ďalšiu klebetu?

Xiaomi rado experimentuje, o tom niet pochýb. A nielen najnovšie technológie, ale i dizajnom smartfóny často vyčnievajú z radov klasických smartfónov, ktoré poznáme z bežného používania. Len si spomeňme na tohtoročný Mi 11 Ultra, ktorý si s jeho sekundárnym displejom na zadnej strane len tak nepomýlime. Alebo na starší Mi 8 Explorer Edition, ktorý priniesol priehľadnú zadnú stranu smartfónu. Teraz však internetom začala putovať snímka, ktorá údajne odhaľuje dizajn zatiaľ nepredstaveného Xiaomi 12. Ide len o obyčajné klebety, alebo ho čínsky gigant skutočne využije? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

200mpx snímač – ale ako uložený?!

Len dnes ráno začala internetom putovať údajná snímka pripravovaného Xiaomi 12. Ten má získať ako prvý Xiaomi smartfón čipset Snapdragon 898, ale i 200mpx hlavný snímač kamery od Samsungu. Keď sa však pozrieme na snímku smartfónu, zarazí nás dizajn modelu. Kamera je uložená v stredovej pozícii a tvorí písmenko „M“.

Xiaomi 12 rumor
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Takáto snímka vyvolala na fórach rôzne reakcie. Dizajn smartfónu je samozrejme netradičný a určite nejde o niečo, čo by dokázalo zapadnúť medzi množstvo nových modelov. A i keď sa niekomu takýto dizajn smartfónu páči, iní len nad Xiaomi prevracajú oči a dúfajú, že toto nie je finálny výsledok.

Xiaomi 12 bude vrcholom medzi smartfónmi

Tak ako každý rok, po predstavení nového vrcholného čipsetu od spoločnosti Qualcomm sa započne boj o jeho použitie. A rovnako ako minulý rok očakávame, že nový Snapdragon 898 využije spoločnosť Xiaomi ako prvá. Práve preto by mal byť nový Xiaomi 12 predstavený ešte tento rok rovnako, ako očakávame predstavenie modelového radu Redmi K50 ešte v decembri.

Spomínaný 200mpx snímač by mali podľa snímky doplniť ešte tri ďalšie, zatiaľ neznáme snímače. Okrem 200mpx snímača a vysokorýchlostného nabíjania však zatiaľ toho o smartfóne veľa nevieme. Systémovo by však mal byť postavený na nadstavbe MIUI 12.5 Enhanced a s najväčšou pravdepodobnosťou i Androide 12.

Ktorý tábor ste vy, páči sa vám takýto dizajn smartfónu alebo ani nie? A tešíte sa na predstavenie nového Xiaomi 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close