NovinkyWindows 10

Pôvodnej verzii Windowsu 10 odzvonilo. Microsoft jej ukončil podporu

Microsoft ešte dva roky dozadu predstavil operačný systém Windows 10, a dnes spoločnosť ukončuje podporu pre tento operačný systém.

Na prvý pohľad veľmi katastrofická správa, ale jedná sa len o ukončenie podpory prvotnej verzii 1507, ktorej  dnes odzvonilo. Spoločnosť ďalej dodáva, že používateľom ponechá možnosť aktualizácie systému na novšiu verziu OS, čo je celkom logický krok.

„S Windows 10 sme predstavili nový model uvoľňovania aktualizácií niekoľkokrát do roka, vďaka čomu prinášame nové funkcie častejšie,  narozdieľ od minulosti kedy to bolo v 2-3 ročných cykloch. Dôležité je, že naši zákazníci majú k ním prístup po uvoľnení prostredníctvom inštalácie.“

Ak stále preto bežíte na pôvodnej verzii Windowsu je načase, aby ste to zvážili a prešli na novšiu verziu (November Update, Anniversary Update, Creators Update). Vyhnete sa tak možným problémom spojených napríklad so zabezpečením systému a či rizikám spojeným so  škodlivým malwarom.

V každom prípade Microsoft tento krok avizoval už v minulosti, kedy sa Windows 10 Build 1507 odstrihnúť k koncu marcu tohto roka, nakoniec sa tak však deje až teraz.

Zdroj: Microsoft Blog, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close