SpravodajstvoWindows

Pôvodnej verzii Windowsu 10 odzvonilo. Microsoft jej ukončil podporu

Microsoft ešte dva roky dozadu predstavil operačný systém Windows 10, a dnes spoločnosť ukončuje podporu pre tento operačný systém.

Na prvý pohľad veľmi katastrofická správa, ale jedná sa len o ukončenie podpory prvotnej verzii 1507, ktorej  dnes odzvonilo. Spoločnosť ďalej dodáva, že používateľom ponechá možnosť aktualizácie systému na novšiu verziu OS, čo je celkom logický krok.

„S Windows 10 sme predstavili nový model uvoľňovania aktualizácií niekoľkokrát do roka, vďaka čomu prinášame nové funkcie častejšie,  narozdieľ od minulosti kedy to bolo v 2-3 ročných cykloch. Dôležité je, že naši zákazníci majú k ním prístup po uvoľnení prostredníctvom inštalácie.“

Ak stále preto bežíte na pôvodnej verzii Windowsu je načase, aby ste to zvážili a prešli na novšiu verziu (November Update, Anniversary Update, Creators Update). Vyhnete sa tak možným problémom spojených napríklad so zabezpečením systému a či rizikám spojeným so  škodlivým malwarom.

V každom prípade Microsoft tento krok avizoval už v minulosti, kedy sa Windows 10 Build 1507 odstrihnúť k koncu marcu tohto roka, nakoniec sa tak však deje až teraz.

Zdroj: Microsoft Blog, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky