Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pôvodná aplikácia Skype pre Linux nebude fungovať od 1. júla

Na stránkach aplikácie Skype sme v posledných dňoch zachytili vcelku nepríjemný oznam pre všetkých používateľov operačného systému Linux. Pôvodná verzia aplikácie Skype 4.3 a jej staršie verzie prestanú fungovať od 1. júla 2017. Samozrejme pre používateľov Linuxu má spoločnosť novšiu verziu tejto aplikácie. Najnovšia verzia 5.3 aplikácie Skype pre Linux, inač označovaná ako Skype Beta pre Linux, je samozrejme dostupná na stránkach pre stiahnutie aplikácie. Najnovšia verzia disponuje viacerými nedostatkami, narozdiel od jej staršej verzie. Ide najmä o často využívané zdieľanie pracovnej plochy.

Ďalšími prvkami, ktoré nenájdete v Beta verzií aplikácie Skype pre Linux sú napríklad rozšírené nastavenia videa a zvuku ale taktiež prístup do API. Veľkou nevýhodou je iba veľmi malá integrácia s plochou.

V marci tohto roku boli staršie verzie aplikácie Skype pre Windows a macOS taktiež zatiahnuté do úzadia a spoločnosť oznámila že niektoré prvky v starších verziách možno prestanú fungovať. Verzia aplikácie Skype pre Linux dostala 4 mesiace navyše, počas ktorých mala Beta verziu novej aplikácie dotiahnuť do dokonalosti aby všetci používatelia operačného systému Linux mohli bezproblémovo a bez komplikácií prejsť na najnovšiu verziu.

Samozrejme môžeme byť radi, že Microsoft dáva aspoň nejakú šancu používateľom Linuxu používať a komunikovať pomocou aplikácie Skype. Na druhú stranu si vývojári aplikácie mohli dať záležať a dotiahnuť beta verziu úplne do dokonalosti ešte predtým ako staršie verzie prestanú fungovať. Nespokojným používateľom Linuxu tým pádom nezostáva nič iné ako rozmýšľať nad stiahnutím z niektorých konkurenčných aplikácií.

Zdroj: omgubuntu.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close