SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Používatelia Xiaomi telefónov by mohli byť odbremenení od nežiadúcich telefonátov

Xiaomi pracuje na funkcii, ktorá bude schopná identifikovať nežiadúce hovory

Nežiadúcim hovorom, kedy nás mnohokrát otravujú rôzne roboty, by mohlo čoskoro odzvoniť. Minimálne v prípade vlastníkov mobilných zariadení od spoločnosti Xiaomi. Naznačuje to najnovšie publikovaný patent spoločnosti, ktorý vyplával na povrch v týchto dňoch.

Identifikácia nežiadúcich hovorov by mohla byť čoskoro realitou

Patent označený pod značkou „CN105635414B“, ktorý bol publikovaný v priebehu včerajšieho dňa odhaľuje, že Xiaomi pracuje na vskutku zaujímavej funkcii. Ide konkrétne o identifikáciu nežiadúcich hovorov, ktoré by mohli byť automaticky blokovanými.

Xiaomi_patent spolocnosti o spamovych hovoroch
Zdroj: ithome.com

Patent spoločnosti popisuje túto funkciu, ako označenie prichádzajúceho hovoru príslušnou značkou, ktorá by používateľovi ponúkla informáciu o možnej škodlivosti hovoru. Následne bude na používateľovi, či sa rozhodne hovor prijať, alebo nie.

Samotný patent ďalej naznačuje, že funkcia by mala byť schopná fungovať aj spôsobom, že po identifikácii a určení možnej škodlivosti prichádzajúceho hovoru, používateľ vôbec nebude rušený žiadnym upozornením. Inými slovami, hovor bude vo svojej podstate zablokovaným, resp. bude stíšeným, aby nerušil používateľa.

Hoci zverejnené správy viac informácií o patente nepíšu, tak môžeme očakávať, že používateľ následne bude mať prístup k histórii hovorov, ktoré boli týmto spôsobom zablokované. Patent zároveň neprezrádza, či ku identifikácií hovorov bude dochádzať na základe nejakej verejnej databázy, alebo na základe lokálnej databáze vytvorenej používateľom.

Podobná technológia už existuje. Stojí za ňou Google

Podobná technológia už dnes existuje. Stojí za ňou spoločnosťou Google. Prvé zmienky sa o nej objavili ešte v novembri 2019 v zdrojovom kóde aplikácie Telefón. V súčasnosti je už dokonca sprístupnenou v USA. Funkcia funguje na tom princípe, že ak identifikuje podozrivý hovor, tak predtým ako mu povolí dovolať sa vám, tak ho Google Asistent „vyspovedá“. Klasicky zodvihne hovor v tichom režime, kde preverí, či ide o robota, alebo o človeka. Ako táto technológia funguje v praxi, sa môžete pozrieť nižšie vo videu.

Zároveň treba dodať, že čo sa týka kontaktov uložených v smartfóne, tak tie Google nepreveruje.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky