SpravodajstvoWindows

Používatelia Windows 10 majú konečne možnosť cloudového úložiska, ktoré ponúka skutočné súkromie

Cloudové úložiská sú skvelé a čoraz dôležitejšie, pretože naše počítače majú malý úložný priestor SSD a naše mobilné zariadenia ešte menej. Existujú tu však prísne zmluvné podmienky, čo prakticky povoľuje spoločnostiam slobodne sledovať obsah týchto online diskov a zakázať nahrávanie položiek, ktoré môžu spôsobiť problémy s autorskými právami alebo obscénnosťami.

Spoločnosť nevie, čo váš online archív obsahuje

Pre používateľov Windows 10 Mobile a PC však teraz vychádza UWP aplikácia, ktorá je v súčasnosti v alfa verzii. MEGA Privacy je bezpečnou službou cloudového úložiska, ktorá poskytuje 50 GB voľného úložného priestoru. Na rozdiel od iných cloudových úložísk sú tu vaše dáta šifrované a dešifrované iba vašimi klientskými zariadeniami a nikdy samotnou spoločnosťou. Spoločnosť teda nemá prehľad o tom, aký obsah je vo vašom online archíve. Všetko je zašifrované pomocou vlastného osobného kľúča. Spoločnosť nemôže vaše heslo obnoviť a ak ho stratíte, stratíte prístup aj k všetkým údajom.

Vo svojom repertoári však poskytuje rovnaké služby ako iní poskytovatelia úložných priestorov. Môžete pridávať súbory zo svojho smartfónu alebo tabletu, vyhľadávať, ukladať, sťahovať, streamovať, prezerať, zdieľať, premenovať alebo mazať súbory kedykoľvek, kdekoľvek a z ľubovoľného zariadenia. Zdieľajte tiež priečinky s vašimi kontaktmi a zobrazovať ich aktualizácie v reálnom čase.

Ak máte obavy o svoje súkromie, táto služba je práve pre vás. Dávajte si však pozor, pretože strata hesla znamená aj definitívnu stratu dát, čo môže byť pre niektorých zábudlivcov obrovskou nevýhodou.

Zdroj: mspoweruser.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close