Apple

Používatelia iPhonov pozor! Nová chyba „čierna bodka“ môže spôsobiť úplné seknutie aplikácie Správy alebo vypnutie zariadenia

Výskyt chýb v operačnom systéme nie je výnimočnou záležitosťou a tento problém sa dotýka nie len desktopových, ale aj mobilných operačných systémov. Jedným z unikátov pre mobilné operačné systémy, je vyvolávanie chýb prostredníctvom chatovacích aplikácií. Tento problém sa už viackrát vyskytol na iPhonoch od nakusnutého jablka, no nevyhol sa mu ani Android. Novoobjavená chyba tentokrát postihuje iba smartfóny od nakusnutého jablka a jeho väčších súrodencov a môže spôsobiť celkom nepríjemné problémy.

Chyba je spôsobená špeciálne upravenou správou

Nová chyba bola objavená v aplikácií Správy pre iOS. Chyba známa pod označením „čierna bodka“ môže spôsobiť úplné seknutie aplikácie Správy, no v niektorých prípadoch to môže zájsť až do úplného reštartu zariadenia. Škodlivá odoslaná správa sa šíri v rade emotikonov a lomených zátvoriek, v ktorom sa nachádza aj práve spomínaná čierna bodka. Príčina problému je o čosi zložitejšia a samozrejme ju nespôsobuje pár nevinných emotikonov.

Podstata problému je oveľa hlbšie

Medzi samotnými emotikonmi v správe, sa nachádzajú tisíce neviditeľných znakov Unicode, ktoré na zariadeniach spôsobujú neočakávané zlyhanie procesoru, pretože sa pokúša spracovávať všetky znaky v tom istom momente, čoho výsledkom je zablokovanie nielen aplikácie, ale v niektorých prípadoch aj celého operačného systému. Správa podľa najnovších informácií spôsobuje problémy aj na iných zariadeniach. Na zariadeniach s operačným systémom macOS môže táto správa spôsobiť neočakávané vyťaženie operačnej pamäte.

Chyba sa týka najnovších verzií operačného systému iOS

Chyba sa momentálne vyskytuje v operačnom systéme iOS 11.3, no nevyhnú sa jej ani používatelia beta verzie 11.4. Jediným spôsobom, akým tento problém môžete vyriešiť, je odstránenie tejto správy. Keďže ste ale aplikáciu Správy nútený zatvoriť, musíte tak urobiť cez stránku Nová správa pomocou funkcie Force Touch, alebo použiť iné zariadenie, ktoré je pripojené cez iCloud. Spoločne s fanúšikmi spoločnosti Apple dúfame, že sa čoskoro dočkajú opravnej aktualizácie.

Zdroj: neowin.net

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close