HuaweiSpravodajstvo

Používatelia Huawei smartfónov po aktualizácii na EMUI 10.1 hlásia chýbajúce funkcie

Ide o funkcie nahrávania hovorov a možnosti zmeny rozlíšenia kamery. V skutočnosti však chýba len jedna

Nadstavba EMUI 10.1 od spoločnosti Huawei priniesla radu nových funkcionalít pre používateľov svojich smartfónov. Za spomenutie stoja napríklad funkcie MeeTime, Huawei Share, Zdieľaná galéria naprieč viacerými zariadeniami, hlasová asistentka Celia a podobne. Na druhej strane, niekoľko funkcií bolo aj odstránených, hlásia nespokojní používatelia smartfónov.

Preč je nahrávania hovorov

Po aktualizácii systému na verziu EMUI 10.1 používatelia začali hlásiť, že im absentuje možnosť nahrávania hovorov, ktorá bola dostupnou prostredníctvom cesty Telefón > Nastavenia > Automatické nahrávanie hovorov.

Ďalšia zmena sa udiala ešte v oblasti nastavení kamery. Používatelia v predošlých verziách nadstavby mali dostupnú možnosť prispôsobenia si rozlíšenia kamery (napr. 48MP, 10MP,…) a pomeru strán v rámci jednej ponuky, ktorá už však nie je dostupnou. Napríklad na stránke consumer.huawei.com jeden z používateľov telefónu Nova 5T píše:

„Ahoj. Objavila sa aj Vám chyba spojená so stratou možnosti nastavenia rozlíšenia kamery ako sú 48MP, 12MP, a podobne po tom, ako ste si aktualizovali EMUI na 10.1.0? Ocenil by som Vašu pomocou a spätnú väzbu. Mnohokrát ďakujem!

Jeden z ďalších používateľov, ktorý disponuje smartfónom Huawei P30 zas píše:

…ak idem cez ozubeného koliesko, nemám možnosť meniť rozlíšenie megapixelov.

Zatiaľ čo oficiálny dôvod v prípade straty schopnosti nahrávania hovorov síce nepoznáme, tak ho môžeme aspoň tušiť. V rámci Európskej únie totiž platí usmernenie, ktoré zakazuje nahrávanie hovorov bez toho, aby bola o tom druhá strana informovaná. Má to súvis s GDPR opatrením. Mimochodom, k  podobnému kroku odstránenia funkcie nahrávania hovorov sa v minulosti uchýlila aj spoločnosť Xiaomi a to práve z legislatívnych dôvodov.

V prípade kamery je pravdou, že možnosť nastavenia rozlíšenia z pôvodnej ponuky zmizla, ale druhým dychom treba dodať, že ju je možné nájsť v inej sekcii. Jeden z používateľov Huawei fóra píše, že sekcia bola v skutočnosti len presunutou, a nie odstránenou. Konkrétne hovorí, že možnosti zmeny nastavenia rozlíšenia boli presunuté pod fotografický režim. Po novom totiž kamera smartfónov má prednastavenú hodnotu Pixel binning na 10-megapixelov, teda zlučovanie viacerých pixelov do jedného. Dôvodom je, že pomocou zlučovania pixelov je možné  dosiahnuť v mnohých prípadoch lepšiu kvalitu výslednej fotografie a zároveň toto nastavenie šetrí úložný priestor.

„Nastavenie MP je v skutočnosti pod fotografickým režimom EMUI 10.1…“  píše používateľ pod prezývkou JoVo.

Na druhej strane možno dodať, že mnoho používateľ v rámci fóra sa na túto zmenu sťažuje, pričom dodávajú, že je mätúcou.   A preto je možné, že Huawei vráti nastavenia mexapixelov do pôvodného stavu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close