Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Vybrané značky Android smartfónov trápi závažná chyba, ktorá môže v okamihu znefunkčniť Váš telefón

Nová chyba v novších verziách Androidu môže vybrané smartfóny úplne znefunkčniť a to behom niekoľkých sekúnd.

Vybrané smartfóny s novšími verziami operačného systému Android najnovšie trápi naozaj nepríjemná chyba, ktorá môže váš smartfón v okamihu úplne znefunkčniť. Ak používate autentifikáciu výlučne pomocou PIN kódu a vlastníte nižšie spomenuté smartfóny, určite čím skôr zvážte použitie nového spôsobu autentifikácie. Na problém upozornil zahraničný portál Android Police.

Chyba zatiaľ trápi smartfóny 3 výrobcov

Nová chyba s autentifikáciou trápi najmä smartfóny Pixel od spoločnosti Google, no na zozname sa najnovšie objavili aj smartfóny Xperia XZ2 Compact od spoločnosti Sony, ako aj smartfón OnePlus 7 Pro. Chyba sa na týchto smartfónoch vyskytuje iba v prípade, ak máte nainštalovaný operačný systém Android 9 Pie alebo Android 10, ktoré však patria medzi najrozšírenejšie verzie, takže sa jedná o veľkú väčšinu smartfónov.

V čom spočíva problém s autentifikáciou?

Celý problém spočíva v tom, že vybrané smartfóny s autentifikáciou pomocou PIN kódu sa po jeho zadaní vôbec neodomknú. Na smartfóne sa po zadaní PIN kódu objaví čierna obrazovka, pričom zariadenie je stále zablokované pomocou vášho PINu. Háčik je však v tom, že z tejto slučky sa zrejme už používateľ nedostane.

pixel android chyba pri zadavani pin kodu
Zdroj: Android Police

Chyba bola objavená už pred 3 mesiacmi

Prvé zmienky o spomínanej chybe sa na fórach spoločnosti Google začali objavovať už pred 3 mesiacmi, no úplné odstránenie chyby sa doposiaľ nepodarilo a to aj napriek tomu, že vývojári Androidu už prišli na to, čo je kameňom úrazu. Podstatou celej chyby je, že „Synthetic Password Key“, ktorý overuje zhodu napísaného hesla s uloženým heslom nedostáva prístup ku svojmu dešifrovaciemu kľúču, pričom systém vracia ako výslednú hodnotu „0“, kvôli čomu následne celý systém padne a zariadenie vráti späť na zamknutú obrazovku.

Čo robiť ak vlastníte spomínané smartfóny?

V prípade, že ste majiteľmi spomínaných smartfónov a ako spôsob autentifikácie používate iba PIN kód, určite vám odporúčame zvoliť aj iný spôsob autentifikácie, napríklad odtlačok prsta, rozpoznávanie tváre, či symbol.

Ako problém odstrániť? Tento spôsob však nemusí fungovať na všetkých smartfónoch

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close