ANDROIDSpravodajstvoWindows

Používanie Android aplikácií vo Windowse 10 je realitou. Funkciu môžete vyskúšať už dnes

Ste v práci a nechcete strácať čas braním smartfónu do ruky, keďže chcete byť produktívnejší? Microsoft prichádza so skvelým riešením

Aplikácia Váš telefón, ktorá je súčasťou operačného systému Windows 10 už niekoľko mesiacov, je zase raz o čosi múdrejšia a použiteľnejšia v praxi. Spoločnosť Microsoft totižto do tejto populárnej aplikácie, ktorá skvele prepája vaše Android zariadenie priamo s operačným systémom Windows 10, prináša funkciu spúšťania Android aplikácií na obrazovke vášho počítača. Nová funkcionalita je na vybraných zariadeniach dostupná už dnes!

Interagujte s aplikáciami tak, ako na smartfóne

Možnosť spustenia aplikácií z vášho smartfónu nájdu používatelia vybraných zariadení priamo v aplikácii Váš telefón už dnes, pričom používanie tejto funkcie nie je vôbec zložité. Stačí si vybrať z aplikácií, ktoré máte nainštalované vo vašom smartfóne a následne nad nimi získavate plnú kontrolu. S aplikáciami môžete plne interagovať tak, akoby ste ich používali na vašom smartfóne. Samotné aplikácie sa pritom spustia v malom okne zhruba o veľkosti vášho smartfónu, takže sa nemusíte obávať, že aplikácie budú nepoužiteľné kvôli čudnej zmene prostredia, či dizajnu. Viacerí z vás určite ocenia aj možnosť pripnutia aplikácií priamo na plochu, či ponuku Štart.

Aplikácia Váš telefón využíva na spustenie aplikácií Wi-Fi pripojenie takže pred použitím funkcie sa musíte uistiť, že je váš počítač a smartfón pripojený k identickej sieti. Po otvorení aplikácie následne dochádza ku jej spusteniu na vašom smartfóne, pričom celá aplikácia beží práve na ňom. Do systému Windows 10 sa aplikácia zrkadlí, takže nemôžte počítať s odozvou ako na smartfóne, no na prepínanie hudby, odpisovanie na správy, či prehliadanie sociálnych sietí je to úplne postačujúce. Za zmienku určite stojí, že aj napriek malému zobrazeniu v systéme Windows 10 môžete používať iba jednu aplikáciu súčasne, čo je pri pohľade na zrkadlenie aplikácie pochopiteľné.

Zoznam podporovaných zariadení zatiaľ príliš dlhý nie je

Nová funkcia je už dnes dostupná pre zariadenia s verziu Windows 10 aktualizácia z mája 2019 a novšou. Taktiež sa treba uistiť, že máte nainštalovanú aplikáciu Váš telefón vo verzii 1.20071.88 alebo vyššej. Najväčšie obmedzenie sa však týka práve smartfónov, pričom na zozname aktuálne nájdeme iba niektoré smartfóny od spoločnosti Samsung.

Your Phone
Your Phone
Developer: ‪Microsoft Corporation‬
Price: Free

Zdroj: MSPoweruser

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close