SpravodajstvoVeda a výskum

Potvrdené! Vesmírna turistika začne už v roku 2020. Bežný Slovák na dovolenku na Mesiaci bude pracovať niekoľko rokov

NASA potvrdila informáciu, že SpaceX môže priniesť prvých turistov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu už v budúcom roku 2020. Tento výlet má však aj svoju cenu.

V porovnaní s okružnými letmi, ktoré spolu stoja približne 51 miliónov eur, je prenocovanie za 31 000 eur relatívne lacné. Plná penzia zahŕňa stravu, vodu, systémy na podporu životných funkcií a lôžko. Okrem iného suma zahŕňa takisto náklady na prístup na internet.

Vesmírna turistika na túto stanicu má začať od roku 2020 a priviesť cestujúcich na kozmickú stanicu do 30 dní. Podľa plánov spoločnosti Bigelow Aerospace majú rakety od SpaceX priniesť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu až štyri osoby. Takisto aj americký výrobca lietadiel Boeing je zapojený do cestovných plánov. Okrem možnosti súkromného navštevovania Medzinárodnej vesmírnej stanice by ju mohli využívať spoločnosti za určitých podmienok na marketingové účely alebo výskum v prípade, ak sa ich práca opiera o podmienky beztiaže. Napriek využívaniu ISS na komerčné aktivity bude vesmírna stanica naďalej poskytovať hodnotnú vesmírnu prácu.

Zdá sa, že sa miesto v rakete neujde každému. Okrem vysokej ceny sa budú totižto na Medzinárodnú vesmírnu stanicu realizovať len dva lety ročne, povedal zástupca NASA Robyn Gatens

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close