ANDROIDSponzorovaný obsahSpravodajstvoZariadenia

TIP REDAKCIE | Dnes potešíme milovníkov Androidu – HOMTOM HT10

Dnes sme si na paškál zobrali nezvyčajne zaujímavé zariadenie, ktoré však nie je typické pre nás portál, totiž jedná sa o Android, ktorým chceme potešiť našich čitateľov, ktorí patria k „zelenému“ droidu.

Náš partnerský e-shop Gearbest.com prišiel s ponukou na veľmi zaujímavé zariadenie HOMTOM HT10, ktoré prichádza v prémiovom prevedení – po dizajnovej stránke zariadenie prichádza s jednoduchých dizajnom, v ktorom sa skrýva krása a zároveň s prvkami vyššej triedy, konkrétne reč je o zakomponovaní titánového rámiku, ktorý lemuje celé zariadenie.

homtom ht10_2

Na prednej strane smartfónu nájdete obrovský 5,5“ displej s 2.5D sklíčkom a FULL HD rozlíšením (1920 x 1080) bodov. Ako ste si mohli už všimnúť tak vo vrchnej časti displeja sa netradične nachádza viacero „šošoviek“. Jedna z nich je určená na klasické zachytenie „selfíčok“, ale nie hocijakých. Totiž šošovka dostala rozlíšenie 8 MPx. Prejdime však k druhej tak isto nápadnej šošovke, ktorá avšak nie je určená na zachytenie fotografií, jedná sa totiž o skener dúhovky ako je tomu napríklad pri Lumii 950, resp. 950 XL. Iris recognition, tak sa volá technológia ktorá vám bude zabezpečovať  váš prístroj v bezpečí pred zvedavými „návštevníkmi“ smartfónu (pri zhode dúhovky odomkne zariadenie za 0,3 sekundy).

HOMTOM HT10 po stránke výkonu sa nemusí hanbiť ani medzi súčsnými vlajkovými loďami. Nájdeme v ňom totiž najmodernejší procesor od spoločnosti Mdiatek – Helio x20 s desiatimi jadrami (rovnaký procesor používa napr. aj vlajková loď od spoločnosti Xiaomi – Redmi Note 4), ktorému sekunduje operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB, ktorá zabezpečuje bezproblémový a hlavne plynulý chod systému. Úložný priestor zariadenia je 32 GB, ktorý však je samozrejme možné následne aj rozšíriť. O chod graficky náročných hier sa vám bude zase starať chip Mali T880, ktorý vás nesklame ani pri tých najnárošnejších hrách.

homtom ht10 vykon

O zachytenie tých najlepších záberov sa vám bude starať fotoaparát na zadnej strane, kde šošovka je od spoločnosti Sony dostala rozlíšenie 21 MPx. Inými slovami je možné očakávať kvalitovo podarené fotografie.

homtom ht10 fotoaparat

Samozrejmosťou nie je ani vysokokapacitná batéria (3200 mAh) a ani podpora najnovších 4G sietí.

Cena tohto zariadenie pri tom na základe špecifikácií vôbec nedosahuje stovky eur ako by sme očakávali, ale len necelých 180 € (momentálne je dostupný v zľave 20 €). PS: HOMTOM prichádza s operačným systémom Android v najnovšej oficiálnej verzii 6.0 (Marshmallow)

 Celkom zaujímavá ponuka, čo poviete?

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close