Zariadenia

Postrach smartfónov Galaxy S9 a iPhonu X. Sony predstavuje smartfón Xperia XZ2 so 4K displejom a duálnym fotoaparátom

Spoločnosť Sony, ktorá na poli smartfónov nie je žiadnym nováčikom predstavuje nové zariadenie, ktoré patrí do kategórie toho najlepšieho čo trh aktuálne ponúka – Sony Xperia XZ2.

Sony Xperia XZ2 bezpochyby sa bude radiť medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu

Telefón disponuje veľkým 5,8“ IPS LCD displejom. Výrobca však v tomto prípade išiel o kus ďalej ako konkurencia. Ponúka totiž displej so 4K rozlíšením v HDR kvalite a pomerom strán 16:9. Vo vrchnej časti zariadenia nájdeme okrem výbavy povinnej jazdy v podobe klasických senzorov ako je sveteľný senzor a ďalšie aj nedupaný selfie fotoaparát s rozlíšením 13MP, ktorý sa chváľi s vysokou citlivosťou na svetlo (1/3.06“). Pod kapotou zariadenia nájdeme procesor Snapdragon 845 spolu so 6GB RAM a 64GB vnútornej pamäte. Kapacita batérie je však „len“ 3,450mAh.

Zdroj: produktová fotografia

Okrem displeja a výkonu telefón je výnimočný ešte hlavným fotoaparátom, teda aby sme boli presnejší dvojicou fotoaparátov. Totiž okrem toho že disponujú vysokým rozlíšením 19MP12MP tak ponúkajú unikátnu veľkosť pixelov a svetelnosť. Konkrétne 19MP šošovka ponúka f/1.8a veľkosť pixelov 1,22μm a 12MP šošovka ponúka f/1.6 a 1,55μm. Čerešničkou na torte je, že s fotoaparátom budete môcť točiť extra spomalené zábery so 960 obrázkami za sekundu či fotografovat s ISO až do 51200 a natáčať video pri ISO  12800.

Zdroj: produktová fotografia

Smartfón okrem najnovšie Androidu vo verzii 8.1 ponúka aj odolnosť voči vode, možnosť bezdrôtového nabíjania a ďalšie funkcie, ktoré v tejto cenovej kategórii sú samozrejmosťou. Telefón by sa mal dostať oficiálne do predaja v priebehu tohto leta. Čo sa týka ceny tá je aktuálne však neznáma.

Zdroj: Phonearena.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close