Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Posledná Windows aktualizácia opäť robí problémy viacerým používateľom. Dôvodom môžu byť antivírové programy

Začal Vám blbnúť v posledných dňoch Váš počítač? Pravdepodobne nebudete na vine Vy, ale Microsoft, ktorý vypustil do obehu Aprílovú aktualizáciu pre operačné systémy Windows 10, Windows 8.1Windows 7. Práve posledná spomínaná verzia operačného systému je podľa všetkého najviac ovplyvnená.

Portál Teschspot.com, ktorý o tom informoval medzi prvými píše, že viacero používateľov fóra Reddit hlási, že aktualizácia im výrazne spomalila počítač, niekoľko minút im trvá kým sa dostanú k prihlasovacej obrazovky alebo ku správcovi úloh, zamrzne im počítač a podobne.

Dôvodom môžu byť antivírové programy

Podľa aktuálne dostupných informácií problém vzniká z dôvodu kolízie systémových zmien v kombinácii s vybranými antivírusovými programami. Napríklad Avast a Avira potvrdili, že systémové aktualizácie sú častokrát v kolízii s ich softwarom, a to hlavne na zariadeniach s Windowsom. Obe spoločnosti odporúčajú buď spraviť downgrade alebo manuálne zablokovať aktualizáciu, kým problém nebude vyriešený.

Na druhej strane, aktualizácia prináša aj niekoľko pozitívnych zmien. Obsahuje napríklad novú svetlú tému, bola vylepšená výkonnosť vďaka oprávam chýb v procesoroch zvaných Spectre, vylepšená bola funkcionalita vyhľadávania a podobne.

Mimochodom, už čoskoro by mala byť v rozhraní Windowsu funkcia odloženia aktualizácia do 35 dní, vďaka čomu by sme sa obdobným problémom mohli v budúcnosti vyhnúť.

Zdroj: Teschspot.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close