SpravodajstvoWindows

Posledná Windows 10 aktualizácia viacerým ľuďom znefunkčňuje jednu zo základných funkcií. Takto ju opravíte!

Používatelia Windows 10 začali hlásiť chybu spojenú s uspaním zariadenia

Aktualizácie operačného systému Windows 10 vo všeobecnosti robia mnohým používateľom pravidelne problémy. Dôvodom, prečo sa tak deje je, že jednoducho existuje príliš veľa zariadení a tak jeho optimalizácia pre každé jedno zariadenie v čase sprístupnenia aktualizácie je nereálnou.

Ďalšia aktualizácia, ďalšie chyby…

Portál windowslatest.com poukazuje na ďalšiu chybu, ktorá robí mnohým používateľom vrásky na čele.

Základnou funkciou všetkých počítačov so systémom Windows 10 je možnosť uspania zariadenia. Tá však mala začal haprovať po aktualizácii systému. Ide konkrétne o zostavenie Build 19041.488, píše portál. Windowslatest  konkrétne upozorňuje na to, že používatelia začali vo zvýšenej miere hlásiť náhodné prebúdzanie zariadenia z režimu spánku, prípadne im nejde zariadenie vôbec uspať. 

„Keď zavriem veko, stlačím tlačidlo vypnutia alebo v ponuke zapínania zvolím možnosť Spánok, namiesto spánku sa obrazovka jednoducho vypne, ale môj laptop nejde spať a to ani po tom, čo som ho nechal celú noc osamote…“, hovorí jeden z používateľ na serveri Feedback Hub pričom nejde o ojedinelú sťažnosť.

Našťastie však má existovať spôsob, ako je možné tento problém svojpomocne odstrániť. Podľa zverejnených informácií ide o proces MoUSO Core Worker Process (MoUsoCoreWorker.exe). Tento proces súvisí s Windows Update. Portál píše, že tento problém sa dá vyriešiť dvomi spôsobmi. Prvým je otvorenie si nastavení aktualizácií a  preplánovanie si procesu aktualizácií na iný termín. Následne je potrebné reštartovať zariadenie.

Windows aktualizacie nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhým spôsobom, v prípade ak by vám nefungoval prvý, je možnosť manuálneho pozastavenia aktivity samotného procesu. Docieliť to môžete nasledovnou cestou.

  • Otvorte si ponuku Štart a napíšte „Services.msc“.
  • Po tom otvorte Services.msc a vyhľadajte v servisnom okne položku „Windows Update“. Kliknite na ňu a zvoľte možnosť Stop. Po tom reštartujte zariadenia (následne nadchádzajúcu aktualizáciu si budete musieť manuálne vyhľadať).

    Windows_manualne pozastavenie aktualizacii
    Zdroj: Vosveteit.sk

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close