SpravodajstvoWindows

Posledná aktualizácia Windowsu 10 priniesla panel s počasím a správami. Viete, kde ho nájdete?

Využitie novinky je v našom regióne zatiaľ otázne.

Microsoft len niekoľko dní dozadu začal distribuovať aktualizáciu pre Windows 10 počítače, ktorá priniesla jednu z významnejších noviniek, ktorou je aktívny panel s počasím a správami. Funkcia ako taká sa volá „Správy a záujmy“ a v našom regióne využijete (zatiaľ) najmä informáciu o počasí.

Nový panel s počasím a správami

Samotný panel s počasím a správami nájdete v Paneli s úlohami v spodnej časti obrazovky. Ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky, tak Microsoft začal zobrazovať informáciu o aktuálnom počasí vo vašom okolí. Potom, ako kliknete na ikonu počasia, tak sa vám zobrazí prehľad správ. Bohužiaľ ten je aktuálne dostupný len v Anglickom jazyku. 

Windows 10_panel s pocasim a spravami_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Microsoft používateľom aktuálne umožňuje čiastočné prispôsobenie obsahu, ktorý sa nám zobrazuje. Potom, ako si otvoríte správy, tak v pravom hornom rohu nájdete odkaz na „Manage Interests“, teda Uprav záujmy. Ako kliknete na túto možnosť, tak vám systém otvorí internetový prehliadač Microsoft Edge, kde si budete môcť prispôsobiť nielen kategórie, správ, ale aj región(y), z ktorých chcete dostávať správy.

Microsoft Spravy__prispôsobenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Do pozornosti by sme vám radi dali ešte sekciu „Experience Settings“, v rámci ktorej si môžete prispôsobiť napríklad informácie, ktoré chcete zobrazovať vrátane jazyka, v ktorom sa vám majú zobrazovať správy. Sekcia umožňuje napríklad vypnúť informácie o financiách, športe, či počasí. Rovnako však môžete zmeniť aj jazyk, v ktorom sa vám má zobrazovať obsah. Pre nás aktuálne najbližším jazykom, ktorý nájdete v ponuke, je Čeština. Druhým dychom však musíme dodať, že hoci Microsoft deklaruje podporu tohto jazyka, tak to (zatiaľ) nemá vplyv na jazyk, v ktorom sa zobrazujú odporúčania na obsah. V každom prípade môžeme očakávať, že Microsoft plynúcim časom prispôsobí zobrazovanie obsahu aj z lokálnych médií v rodnom jazyku používateľa.

Microsoft Spravy_zmena jazyka
Zdroj: Vosveteit.sk

V každom prípade, ak by vám táto novinka nebola po chuti, tak Microsoft umožňuje vypnutie nielen informácie o počasí, ale aj samotného panelu so správami. Dovoľte nám dať vám preto do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close