Spravodajstvo

Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň

Bezpečnostný expert Mohammad Reza Faghani zverejnil prostredníctvom portálu Seclists.org informácie týkajúce sa trojského koňa, ktorý sa šíri sociálnou sieťou Facebook, informoval o tom portál Živé.sk Škodlivý kód sa pritom šíri prostredníctvom Facebook chatu, ktorý sa na prvý pohľad zdá ako neškodná správa od Vašich priateľov, v ktorom je odkaz na video so sexuálnym obsahom.

V prípade kliknutia na odkaz sa Vám otvorí internetové okno, na ktorom sa video spustí a v priebehu niekoľkých sekúnd prestane s tým, že si musíte stiahnuť Flash Player, ktorý je potrebný na prehrávanie videa. S Flash Playerom si avšak stiahnete aj neželaného hosťa v podobe trojského koňa, ktorý dokáže zaznamenávať všetky Vaše pohyby myšou či stlačené klávesy. Preto Vám odporúčame neotvárať žiadne odkazy, ktoré Vám prídu od priateľov mimo bežnej konverzácie, aby ste ochránili svoj počítač pred týmto malwarom.

Doteraz bolo infikovaných viac ako 11 0000 počítačov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close