Spravodajstvo

Prinesie Windows 10 Mobile portáciu Android aplikácií bez potreby zmeny kódu?

Microsoft už dávnejšie avizoval plány týkajúce sa vytvorenia „mostu“ medzi Android a aplikáciami a samotným Windowsom, ktoré pôvodne oznámila svetu Agnieska Griling. Pôvodne sa hovorilo o nástroji pre vývojárov, cez ktorý by stačilo „prehnať“ aplikáciu či hru a o prepis kódu do nového programovacieho jazyka by sa postaral vývojársky software.

Podľa najnovších informácií by sme však mohli dočkať úplne nového spôsobu portácie aplikácií a hier na Windows Phone zariadenia. Microsoft totiž uverejnil inzerát s pracovnou ponukou kde sa píše:

Náš Astoria tím prináša sadu nových skúsenosti pre konečných spotrebiteľov a vývojárov pre platformu Windows. Astoria „most“ umožňuje vývojárom Android aplikácií publikovať ich nezmenný kód aby bežal aj na platforme Windows mobile. Toto je prvýkrát kedy Windows platforma zaevidovala entuziazmus zo strany Android komunity.

Mimochodom v súčasnosti Microsoft umožňuje prvým vývojárom zúčastniť sa projektu Astoria beta pri testovaní transformácie Android aplikácií.

Čo na to hovoríte? Je podľa vás reálne aby sa Microsoftu podarilo v podstate umožniť inštalácie Android aplikácií bez potreby zmeny pôvodného kódu aplikácie?

Zdroj: Microsoft.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close