ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows 10 Mobile

VIDEO | Porovnanie rozohrania Androidu Nougat a Windows 10 Mobile

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli článok v ktorom boli porovnané rozhranie Uzamykacej Obrazovky a Domácej Obrazovky medzi Windows 10 Mobile a Android Nougat zariadením. Dnes si ukážeme druhé video z dielne portálu NokiaPowerUsers.com, ktoré sa zameriava na všeobecný výkon (UI navigácia, aplikácie a multitasking, a browsovanie).

Porovnanie všeobecnej výkonnosti medzi Androidom a Windows 10 Mobile

  • Ako na videu nižšie môžete vidieť, tak oba operačné systémy čo sa týka všeobecnej navigácie fungovali plynulo bez sekania či iných obštrukcií. Na videu ďalej nie je vidno ani žiadne pády aplikácií, sekanie zariadenia či iných problémov v rámci UI.
  • Treba však podotknúť, že Windows 10 Mobile má jasne navrch čo sa týka rýchlosti návratu do rozhraní aplikácií (teda multitasking).
  • Nastavenia Notifikácií či Centra Akcií na oboch zariadeniach fungovali bez problémov.
  • Browsovanie v internetových prehliadačoch ako môžete vidieť nižšie vo videu v prípade oboch operačných systémov prebiehalo bez nejakých problémov – plynule sa načítavali stránky, zoomoval sa obsah ako aj prebiehalo skrolovanie. Na druhej strane treba povedať, že prehliadač Google Chrome si lepšie poradil so scriptamyMicrosoft Edge v rámci UI rozhrania aplikácie ponúka šikovnejšie riešenie ovládania (napr. prechod z jednotlivých okien do ďalších).

Ako hodnotíte vy tento test?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close