ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Populárny Netflix presiahol 1 miliardu stiahnutí v obchode Google Play

Zrejme najpopulárnejšia aplikácia pre pozeranie filmov a seriálov má za sebou historický míľnik

Sledovanie filmov a seriálov sa počas pandémie koronavírusu rozbehlo v naozaj veľkom štýle, čo sa odzrkadľuje aj na štatistikách populárnych streamovacích služieb, ktoré počas najväčšej karantény museli dokonca obmedzovať kvalitu prehrávania seriálov a filmov vo vybraných regiónoch. Veľký úspech sa však pre zrejme najpopulárnejšiu streamovaciu službu Netflix dostavil až po najväčších reštrikciách.

Aplikácia sa radí na zoznam najpopulárnejších aplikácií na svete

Streamovaciu službu Netflix, respektíve jej mobilnú aplikáciu pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android, už môžme oficiálne označovať ako za jednu z najpopulárnejších aplikácií na svete. Aplikácia Netflix pre Android totižto len prednedávnom presiahla 1 miliardu stiahnutí, čo je naozaj obrovský úspech, keďže väčšinou takéto čísla dosahujú iba sociálne siete, či služby veľkých softvérových gigantov.

Konkurenti sa na Netflix zatiaľ nechytajú

Čisto pri pohľade na počet stiahnutí v obchode Google Play môžme povedať, že služba Netflix jednoznačne dominuje trhu, pričom na druhej priečke sa aktuálne nachádza aplikácia Prime Video so 100 až 500 miliónmi stiahnutí. Trojicu uzatvára služba Hulu, ktorá sa nachádza v kategórii 50 až 100 miliónov zhliadnutí.

Vysoký počet stiahnutí aplikácie Netflix však nemusí odrážať reálne číslo používateľov, ktorí si aplikáciu na ich zariadenia stiahli. Aplikáciu Netflix už do svojich zariadení predinštalováva niekoľko výrobcov, napríklad ako OnePlus, či Samsung. Je vysoko pravdepodobné, že na tomto zozname sa čoskoro objavia aj ďalší výrobcovia smartfónov.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free+

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close