SpravodajstvoXiaomi

Populárny Mi Band 6 má prísť do Európy už čoskoro aj s NFC pre bezkontaktné platby! Čo zatiaľ vieme?

Mi Band 6 s technológiou NFC pre bezkontaktné platby konečne mieri do Európy. Dostane sa však na Slovensko? Pozrite sa na to spolu s nami.

NFC technológiu u náramkov či hodiniek od Xiaomi sme zatiaľ v Európe nemali možnosť vyskúšať. Pritom spoločnosť už dva roky túto technológiu využíva v línii svojich populárnych náramkov z radov Mi Band v domácej Číne. Spoločnosť NFC pre bezkontaktné platby však do zariadení určených pre Európu nevkladá, nakoľko ich zatiaľ nevedia využívať a rovnako ani súčasné verzie určené pre iný trh nedokážu svoje NFC využiť v Európe. To všetko sa však má už čoskoro zmeniť, informuje portál Xiaomiadictos.com. Xiaomi totiž plánuje novú verziu náramku Mi Band 6 a tentokrát i s NFC pre Európu.

Mi Band 6 s NFC bol certifikovaný

NFC verzia populárneho fitness náramku Mi Band 6 bola len teraz certifikovaná a vyzerá to tak, že zamieri rovno do niekoľkých krajín v Európe. S istotou vieme povedať, že také Taliansko tento typ náramku získa a výnimkou nebudú ani ďalšie krajiny. Nevieme však teraz s určitosťou povedať, či sa táto verzia populárneho Mi Band 6 dostane i ku nám, no zistiť by sme to mali už v najbližších dňoch.

Šiesta generácia náramku s NFC by sa inak nemala nijak odlišovať od tej nám známej verzie bez tejto technológie pre bezkontaktné platby. Na špecifikácie náramku i náš pohľad naň sa môžete pozrieť i v našej recenzii.

Dohoda s MasterCard

Za úspešným presadením NFC platieb s náramkom Mi Band 6 v Európe stojí dohoda s MasterCard. Práve takáto dohoda stála naposledy i za distribúciou NFC verzie náramku do Ruska, ktorá sa udiala už pred dvoma rokmi. Xiaomi sa tak dohodlo na využívaní platobných metód s touto spoločnosťou a navyše ešte niekoľkými zatiaľ neznámymi bankami.

Mi Band s technológiou NFC sa tak má dostať na trh vo viacerých európskych krajinách a i u nás to vyzerá sľubne. Spoločnosť MasterCard totiž pôsobí i na Slovensku a spolupracuje so známejšími i menej známymi bankami u nás. Či však platby náramkom budú podporovať všetky banky zatiaľ povedať nevieme.

Uvítali by ste platby fitness náramkom od Xiaomi? Alebo radšej využívate zariadenia pre platby od iných spoločností? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close