Sponzorovaný obsahSpravodajstvoXiaomi

Populárne televízie Xiaomi Mi TV sú konečne dostupné aj pre Slovákov

Populárne televízie Xiaomi Mi TV sú konečne dostupné aj pre Slovákov. Cenovo vyzerajú veľmi lákavo, stoja od 215€ a vyššie.

Populárne chytré televízie Xiaomi Mi TV, ktoré boli dlho pre Slovákov nedostupnými, s  výnimkou krátkeho časového úseku, sú konečne dostupné. Známy zahraničný e-shop Banggood začal vo svojej ponuke listovať televízie Xiaomi TV 32 a Xiaomi Mi TV 55, ktoré je možné objednať aj na Slovensko prostredníctvom dopravy EU Priroty Line, pri ktorej sa vyhnete dodatočným poplatkom v podobe doplácania CLA či DPH.

Xiaomi Mi TV 32

Televízia Xiaomi TV 32 stojí necelých 215€. Ponúka 32“ obrazovku s  rozlíšením 1366 x 768 bodov. Ďalej disponuje dvojicou reproduktorov, ktoré majú po 5W. Čerešničkou na torte je podpora Dolby Audio/DTS. Televízia dalej disponuje vstavanýmm hlasovým asistentom Google s podporou hlasového ovládania.

Xiaomi Mi TV 32_specifikacie
Zdroj: produktová fotografia

Čo sa týka konektivity, tak ponúka 3x HDMI port a 2x USB výstup. Aby sme nezabudli, tak televízia je poháňaná procesorom Amlogic v kombinácií s 1GB RAM a 8GB úložným priestorom.

Xiaomi Mi TV 32″

Xiaomi Mi TV 55

Záujemcovia o  väčšiu televíziu s 55“ si budú musieť priplatiť približne ďalších 300€. Na druhej strane dostanú televízor s rozlíšením 3840 x 2160 bodov (4K). V prípade zvuku, v televízii nájdeme zakomponovaný 2x 10W reproduktor s podporou technológie Dolby Audio. Čo sa týka konektivity, tak ponúka 3x HDMI port a 3x USB výstup.

Xiaomi Mi TV 55
Zdroj: produktová fotografia

Obe televízie samozrejme ponúkajú prístup na internet pomocou WiFi/Ethernet výstupu a  podporu aplikácií, vďaka ktorým je využitie televízie skutočne široké.

Xiaomi Mi TV 55

Skúsenosti s  Mi TV 43“

So Xiaomi Mi TV 43“ žijeme už viac ako pol roka. O to viac sa hanbíme, že sme Vám doteraz nepriniesli recenziu. Čoskoro to však napravíme. V každom prípade Vám prinášame nižšie aspoň krátky náhľad s čím sme sa stretli.

Po rozbalení televízie zo škatule a  jej zapnutí nás prekvapil čínsky jazyk, ktorý je však možné zmeniť. Priznáme sa, trvalo nám to o niečo dlhšie, pomohol nám až Youtube návod. V prípade ak nebudete chcieť zasahovať do softwaru, tak si budete musieť vystačiť s anglickým jazykom. Preklad z čínštiny do angličtiny je takmer 100%, s výnimkou niektorých aplikácií. V rámci televízie nenájdete Google Play obchod, ale Aptoide. Jedná sa o aletrnatívny obchod so státisícami aplikácií. Jedinou nevýhodou je, že tam nenájdete všetky aplikácie, a to hlavne od slovenských vývojárov. Na druhej strane, dá sa manuálne Google Play obchod nainštalovať z USB kľúča (je potrebné stiahnuť inštalačný balíček Google Play.apk a otvoriť ho v rámci Nastavení televízie). Následne je možné do televízie sťahovať aplikácie z klasického obchodu.

Xiaomi Mi TV recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Ozvučenie a  kvalita obrazu je nadpriemernou. Zvuk nie je plechovým a ani nijak zvlášť neprirodzene spracovaný. Čo sa týka obrazu, tak viditeľnosť je skvelou aj zo širších uhlov. My sme si k televízii časom dokúpili externý ovládač s klávesnicou. Dôvod je taký, že radi pozeráme rôzne seriály či filmy, ktoré sú dostupné online, a vyklikávanie písmen pomocou joysticka je otrava. Zároveň sme si dokúpili dva externé joyisticky, ktoré sme si prepojili s televíziou pomocou Bluetooth technológie, a to zo účelom hrania hier. V rámci obchodu nájdete totiž desiatky hier, vďaka čomu viete televízor využívať aj ako hernú konzolu.

bluetooth ovladac (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Televízia  bezproblémovo zvládne aj náročnejšie hry. Nezľaknite sa preto 2GB RAM. Totiž chytrá televízia pracuje troška odlišne od smartfónu. Keď prejdete do iného okna, napr. otvoríte nejakú hru, tak všetky aplikácie na pozadí sú v režime hybernácie – inými slovami, nespotrebovávajú takmer žiaden výkon.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close