fbpx
SpravodajstvoWindows

Ponuka Štart vo Windows 10 by mohla prejsť ďalšími zmenami. Pôjde o zmenu k lepšiemu?

Windows 10 by mohol prejsť väčšími dizajnovými úpravami, a to ešte v priebehu tohto roka.

Ešte začiatkom januára sme vás informovali o tom, že aktualizácia Windows 10 October 2020 Update, ktorú Microsoft začal aktívne distribuovať v druhej polovici decembra minulého roka, priniesla viacero noviniek a vylepšení. Jednou z tých významnejších je prekopaný vzhľad ponuky Štart. Ako môžete vidieť nižšie, tak aktualizácia odstránila jednofarebné podkladové dosky za logami, pričom na logá aplikácií bolo aplikované jednotné, a čiastočne prehliadne pozadie.

Windows 10 Nova ponuka Start
Zdroj: Vosveteit.sk

Ponuka Štart prejde ďalšími úpravami

Microsoft má podľa publikovaných informácií portálom windowslatest opäť v pláne prekopať vzhľad ponuky Štart, ktorá by mala využívať viac výhod dizajnového jazyka Fluent Desing a WinUI.

Ako môžete vidieť nižšie, tak ponuka Štart by mala do budúcnosti mať nielen oblejšie hrany, ako je tomu dnes, ale rovnako by mala „plávať“ nad panelom s úlohami. Nižšie si môžete pozrieť náhľad, ktorý vytvoril portál windowslatest na základe aktuálne známych informácií ohľadne plánovaných dizajnových úprav.

Ponuka Start Windows 10_skica (1)
Zdroj: windowslatest.com

Nemalo by ísť však o jedinú zmenu, s ktorou sa v ďalších verziách Windowsu 10 stretneme. Microsoft má v pláne totiž zrealizovať „rozsiahlejšie vizuálne omladenie systému Windows“. Úpravy preto môžeme očakávať vo viacerých častiach Windowsu. Od Centrá akcií, až po Správcu úloh.

Za spomenutie určite stojí tiež povedať, že zmeny, ktoré ste mohli vidieť vyššie, boli čiastočne prítomnými už vo vývojárskej verzii Windows 10X. Rovnako treba dodať, že podľa dostupných správ, Microsoft má v pláne zaviesť dizajnové úpravy rozhrania systému už v priebehu tohto roka. V súvislosti s ich zavedením do ostrej prevádzky sa spomína jún 2021.

V každom prípade však jednotlivé úpravy ešte predtým, ako budú dostupné pre širokú verejnosť, budú sprístupnené vo vývojárskych verziách.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close