SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pomôže vám elektrický šok šetriť peniaze? Internet vecí ukazuje svoj potenciál

Britská vývojárska firma Intelligent Environment, ktorá sa špecializuje na Internet vecí (Internet of THings – IoT) sa začala zameriavať na bankovníctvo a šetrenie peňazí svojim zákazníkom.

Firma spúšťa podporu pre Pavlok náramok, ktorý vám vie dať elektrický šok o výške až 255 voltov. Koncept šetrenia má byť následovný – aplikácia a náramok sú napojené k vášmu bankovému účtu a keď podlezete určitý limit, respektíve prekročíte tolerovanú hranicu míňania, tak pri každom mínaní dostanete elektrický šok. Ide o jednoduchý psychologický trik, kedy si človek asociuje neželané správanie s nepríjemnou skúsenosťou, ktorej sa snaží následne podvedome vyhnúť.

Tento projekt má ukázať hlavne potenciál Internetu vecí. Firma napríklad plánuje inštalovať špeciálne termostaty, ktoré budú automaticky znižovať teplotu, ak budete na teplo míňať príliš veľa. Údajne by vám takýto termostat mohol ušetriť až 300 eur mesačne.

Samozrejme, tieto automatické kroky budete môcť vždy zakázať alebo obísť.

Čo na to hovoríte, idete do toho?

Zdroj: BBC

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close