NávodyXiaomi

Pomocou vypnutie tejto funkcie v Xiaomi telefóne, môžete zlepšiť kvalitu Wi-Fi pripojenia!

Na kvalitu Wi-Fi pripojenia vplýva veľa faktorov. Toto je jeden z nich, pomocou ktorého bude dochádzať k menšiemu rušeniu signálu!

Nadstavba MIUI schováva v sebe množstvo funkcionalít obzvlášť MIUI 12. V minulosti sme vám napríklad ukázali funkciu Zvukový asistent, pomocou ktorého viete prispôsobiť hlasitosť zvuku pre jednotlivé aktívne aplikácie. Prípadne sme vám ukázali funkciu Wi-Fi asistent, pomocou ktorej viete zlepšiť kvalitu pripojenia k internetu. V nadväznosti na túto funkciu, by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšie nastavenie, pomocou ktorého rovnako viete zlepšiť kvalitu internetového pripojenia.

Zvýšte si kvalitu Wi-Fi pripojenia vo vašom Xiaomi

Do pozornosti by sme vám chceli dať funkciu Vyhľadávanie Wi-Fi a Bluetooth, ku ktorej sa dostanete pomocou vyhľadania funkcie prostredníctvom nastavení smartfónu. Následne je potrebné otvoriť vyhľadanú ponuku nastavení, kde vypnite možnosť Vyhľadávať zariadenia Bluetooth. 

Pomocou vypnutie tejto funkcie zabránite aplikáciám, či smartfónu, svojvoľne vyhľadávať dostupné zariadenia v okolí využívajúce Bluetooth. Okrem toho, že ušetríte časť spotrebovanej energie, tak zároveň môže táto funkcia zlepšiť výkon Wi-Fi pripojenia. Dôvodom je, že Bluetooth signál môže rušiť Wi-Fi. Píše to priamo oficiálne fórum spoločnosti, c.mi.com, ktoré upozorňuje na túto tému.

„Anténa zodpovedná za príjem Wi-Fi je umiestnená v mnohých termináloch vedľa komponentu zodpovedného za príjem Bluetooth, čo môže spôsobiť rušenie signálu, ale k tomuto rušeniu nedôjde, ak softvér nevynúti určité kroky“

Inými slovami, kvalita Wi-Fi pripojenia smartfónu môže byť ovplyvnená neustálym vyhľadávaním dostupných Bluetooth zariadení v okolí. To je jeden z dôvodov, prečo sa odporúča mať túto funkciu prednastavenú, ako vypnutú. Dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti rovnako ešte jeden článok, kde sme sa venovali téme Wi-Fi kanálov a ich vplyvu na kvalitu internetového pripojenia. Ide obzvlášť o užitočné tipy, ako zlepšiť pripojenie internetu, ak bývate v bytovom dome, prípadne v lokalite s veľkým množstvom zariadení pripájajúcich sa k internetu.

Via xmobile

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close