APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pomocou týchto nastavení mobilnej verzie prehliadača Chrome môžete zvýšiť rýchlosť načítania stránok

Pozrite sa, ako môžete docieliť, aby internetový prehliadač Chrome načítal obsah stránok rýchlejšie. Tieto nastavenia neprehliadajte!

Prehliadač Google Chrome vo všeobecnosti patrí medzi najpopulárnejšie internetové prehliadača a to nielen v prípade počítačov, ale aj smartfónov. Čo robí z prehliadača Chrome pre mnohých z nás číslo jedna na trhu s prehliadačmi, je bohatá kompatibilita s obsahom na internete, ale aj rýchlosť načítania stránok. Tá sa mimochodom poslednou aktualizáciou prehliadača Chrome 91 výrazne zlepšila. Spoločnosti Google sa to podarilo dosiahnuť vďaka využitiu technológie Sparkplug, čo je kompilátor JavaScriptu.

Zrýchlite načítanie stránok v prehliadači Chrome

Načítanie stránok v prehliadači Chrome je vo všeobecnosti rýchle, ale dá sa mu ešte pomôcť, aby bolo rýchlejšie. Urobiť tak môžete pomocou nastavení prehliadača. Otvorte si teraz Chrome vo vašom Androide a kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu. Následne kliknite na možnosť Nastavenia. 

Chrome_ako zrychlit prehliadac_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci ponuky sa prerolujte do spodnej časti a otvorte možnosť Zjednodušený režim. Ten následne zapnite.

Táto funkcia funguje na princípe, že predtým ako otvoríte stránku, tak dáta prechádzajúci cez servery Google a ak sa načítava stránka pomaly, tak servery Google ju zjednodušia tak, aby sa do zariadenia stiahlo menej dát. Vo finálne sa stránka pre vás  načíta rýchlejšie.

S týmto nastavením sme však ešte neskončili. Vráťte sa opäť do ponuky nastavení prehliadača a otvorte teraz sekciu Ochrana súkromia a zabezpečenie. V rámci tejto ponuky zapnite funkciu Vopred načítavať stránky na zrýchlenie prehliadania a vyhľadávania.

Teraz by sme vám chceli dať do pozornosti ešte experimentálne funkcie prehliadača, ku ktorým sa dostanete pomocou otvorenia adresy chrome://flags. Odporúčame vám v rámci ponuky vyhľadať nasledujúce nastavenia: „Parallel downloading“, „Smooth Scrolling“ a „Experimental QUIC protocol“. Pri všetkých týchto nastavenia zvoľte možnosť Enabled, teda zapnuté. Následne reštartujte prehliadač.

Zrychlenie nacitania stranok_chrome_experimentalne funkcie
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia Parallel downaloading umožňuje sťahovanie súborov z viacerých kanálov súčasne. V prípade funkcie Smooth Scrolling, teda hladké kĺzanie, zlepšíte skúsenosť s prehliadaním stránok pri ich prezeraní. Skrolovanie stránky bude plynulejšie. V prípade poslednej funkcie dôjde k zrýchleniu výmeny údajov medzi webovým serverom s podporou QUIC protokolu a smartfónom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close