NávodySpravodajstvoXiaomi

Pomocou tohto skrytého kódu v Xiaomi telefónoch môžete otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov v zariadení

Pomocou jednoduchého kódu môžete v Xiaomi smartfónoch otvoriť servisné menu

Elektronika a obzvlášť mobilné zariadenia častokrát nefungujú tak, ako by sme si predstavovali. Tieto problémy môžu ústiť z nedostatkov softwaru, alebo z poškodeného komponentu v smartfóne. Zatiaľ čo v prípade softwaru nám nezostáva nič iné ako len čakať na aktualizáciu, tak v prípade hardwaru môžeme využiť servis. Ako však zistiť, kde je problém?

Skrytý kód v Xiaomi telefónoch

Všetko čo k tomu budete potrebovať, je samotný smartfón a špeciálny kód, pomocou ktorého vyvoláte servisné menu (takzvané CIT menu). Ide konkrétne o kód *#*#6484#*#*, ktorý stačí vložiť do aplikácie Telefón a vytočiť ho ako číslo. Následne sa vám otvorí ponuka, ako môžete vidieť nižšie.

Xiaomi_skryte menu_servisne menu CIT
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci ponuky, ktorá sa vám zobrazila, si môžete vybrať jednotlivé komponenty zariadenia, ktorých funkčnosť chcete otestovať. Napríklad v prípade, ak by ste chceli otestovať funkčnosť mikrofónu, tak zvolíte možnosť „Main MIC“. Následne sa vám otvorí okno, ktoré vás vyzve, aby ste niečo hovorili. Po úspešnom otestovaní uvidíte potom v  „MIC volume test PASS“, čo znamená, že daný komponent úspešne prešiel testovaním.

Xiaomi_skryte servisne menu_kontrola mikrofonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Týmto spôsobom môžete otestovať takmer všetky komponenty vášho smartfónu vrátane jednotlivých senzorov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close