APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pomocou tejto aplikácie rýchlo a jednoducho otestujete vodotesnosť vášho Android smartfónu

Vodotesnosti smartfónov drvivá väčšina z nás príliš neverí. Naše obavy však môže definitívne pochovať táto šikovná appka.

Väčšina vlajkových smartfónov na trhu už v dnešnej dobe ponúka istý stupeň vodeodolnosti, ktorý má naše zariadenia chrániť pri bežnom používaní. Rating IP68 však nájdeme aj pri niektorých cenovo dostupnejších zariadeniach, no drvivá väčšina z nás sa na údajnú vodotesnosť príliš nespolieha. Predsa len, tesnenia nemusia byť po rokoch, či pri zlom zaobchádzaní v dokonalom stave a jeden zlý moment môže pre smartfón znamenať definitívny koniec. Ak aj vy patríte do kategórie obozretnejších používateľov, určite neprehliadnite aplikáciu „Water Resistance Tester“, na ktorú upozornil zahraničný portál Android Police.

Rýchly test eliminujúci možné riziko pri styku s vodkou

Pomocou tejto šikovnej aplikácie dokážete behom niekoľkých minút zistiť stav tesnenie na vašom zariadení. Pomerne nečakane, samotný test tesnenia sa nevykonáva vo vode, či inom podobnom prostredí. Smartfón stačí položiť na rovnú plochu a následne tlačiť palcami na obrazovku zariadenia. Po tomto teste následne aplikácia vyhodnotí, či je tesnenie vo vašom zariadení stále v použiteľnom stave, alebo už stratilo svoje vodonepriepustné vlastnosti.

Prítomnosť barometra je nutnosťou

Treba mať na pamäti, že aplikácia podporuje iba zariadenia s deklarovaným IP ratingom. Taktiež je nutné, aby zariadenie disponovalo so zabudovaným barometrom. Práve ten slúži na určenie tlaku v zariadení potom, čo tlačíte na jeho displej.

Po úspešnom otestovaní vám dá aplikácia vedieť, či je tesnenie zariadenia v dobrom stave, alebo či už má najlepšie roky za sebou. Aplikácia vás zároveň upozorní aj na to, že máte staršie zariadenie. V takom prípade je totižto stále možné, že aj otestované tesnenie s dobrým výsledkom môže kedykoľvek povoliť. Za pevnosť tesnenia už po rokoch ruky do ohňa nikto nedá.

Water Resistance Tester
Water Resistance Tester
Developer: Ray W
Price: Free+

Aplikáciu Water Resistance Tester nájdete priamo v obchode Google Play. Aplikácia je logicky určená pre zariadenia s mobilným operačným systémom Android. Aplikáciu je možné stiahnuť bezplatne, no treba počítať s prítomnosťou reklám. V prípade, že prítomnosť reklám nedokážete prekusnúť, môžete sa ich zbaviť dobrovoľným príspevkom 0,99 dolárov pre vývojára.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close