ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Pomocou tejto aplikácie môžete vytvoriť šikovné skratky na aplikácie a rôzne aktivity vo vašom Android smartfóne

Pozrite sa na šikovnú aplikácie Shortcut Maker, pomocou ktorej môžete zautomatizovať vybrané úlohy a aktivity

Pár dní dozadu sme vám ukázali aplikáciu Notification Shortcuts, ktorá je schopnou vytvoriť skratky umiestnené v notifikačnej lište. Ide vskutku o šikovnú aplikáciu, ak potrebujete mať prístup k vybraným aplikáciám, či aktivitám, z ľubovoľného miesta vo vašom smartfóne. Dnes by sme vám chceli ukázať podobnú aplikáciu, ktorá síce neumožňuje vytvárania skratiek v rámci notifikačnej lišty, ale na druhej strane ponúka výrazne širšiu paletu skratiek.

Pomocou Shortcut Maker si môžete vytvoriť skratky na aplikácie, či rôzne aktivity

Do pozornosti by sme vám chceli konkrétne dať aplikáciu Shortcut Maker, ktorá ponúka možnosť vytvorenia širokej škály skratiek. Aplikáciu stiahnete z obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Shortcut Maker
Shortcut Maker
Developer: Rushikesh Kamewar
Price: Free+

Potom, ako nahráte aplikáciu do zariadenia a otvoríte ju, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie. Úvodná ponuka je rozdelená do niekoľkých sekcií skratiek. Od možnosti vytvorenia skratiek na aplikácie, až po funkciu rozdelenia obrazovky.

Shortcut Maker_uvodna ponuka
Zdroj: Vosveteit.sk

Do pozornosti by sme vám chceli dať hlavne sekcie ako Activities, Settings, či Intents. Prvá sekcia, Aktivity, obsahuje viac menej zoznam aplikácií, čo je však zaujímavé na tejto sekcii je, že ich môžete rozkliknúť. Následne si môžete vytvoriť skratku na rôzne aktivity konkrétnych aplikácií. Pre lepšiu ilustráciu sme si nižšie vybrali aplikáciu Gmail. Potom, ako roztvoríte možnosti vytvorenia skratiek pre Gmail, tak si môžete zvoliť, aby skratka vykonala predvolenú aktivitu, napríklad otvorila nastavenia aplikácie. Následne, ako vytvoríte skratku, tak pomocou nej môžete otvoriť priamo nastavenia aplikácie.

Sekcia Nastavenia zas obsahuje možnosť vytvorenia skratky do konkrétnej sekcie nastavení smartfónu. Vcelku užitočnou skratkou je napríklad správa Bluetooth zariadení, ku ktorej sa môžete dostať pomocou jedného kliknutia.

Poslednou sekciu, ktorá nás zaujala, je sekcie Intents, teda Zámery. V rámci tejto sekcie môžete vytvárať skratky na aktivity, ktoré sa chystáte robiť. Napríklad si môžete vytvoriť skratku, pomocou ktorej sa môžete rýchlo pripojiť k spárovanej tlačiarni, zapnúť kameru v režime videa, či fotoaparátu a podobne.

Shortcuts_sekcia zamer
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácia rovnako umožňuje aj vytváranie vlastných skratiek, napríklad rôznych aktivít, či zámerov. Vytvorenie tohto typu skratky je však vcelku náročné. Rovnako môže používateľ editovať aj existujúce skratky. V každom prípade, zručnejší používatelia sa môžu s touto funkciu „vyhrať“.

Pevne veríme, že aplikácia vyššie sa vám páči.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close