APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pomocou tejto Android aplikácie, si môžete uložiť zaujímavé články na prečítanie neskôr a to aj v režime bez internetu

Aplikácia Article Reader Offline slúži na uloženie zaujímavé obsahu na neskôr. Ponúka aj funkciu prečítania textu v Slovenčine.

Mnohokrát môžeme natrafiť na zaujímavé články naprieč rôznymi kategóriami. Či už ide o rôzne návody, politické témy, názory známych osobností a podobne. Nie však vždy máme čas si ich prečítať. Obzvlášť ak ide o dlhšie a zložitejšie texty. Za týmto účelom v prehliadači Google Chrome v desktopovej verzii pribudla zaujímavá funkcia, ktorou je „Čitateľský zoznam“. Táto funkcia sa objavila vo verzii prehliadača Chrome 89 a funguje veľmi jednoducho. Stačí pravou myšou kliknúť na otvorenú kartu a pridať ju do zoznamu článkov, ku ktorým sa chcete dostať neskôr.

Táto funkcia v mobilnej verzii prehliadača Chrome (zatiaľ) absentuje. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti zaujímavú Android aplikáciu Article Reader Offline, pomocou ktorej viete jej absenciu plnohodnotne nahradiť. Aplikácia je dostupnou zadarmo a stiahnuť ju môžete z Google Play obchodu.

Article Reader Offline
Article Reader Offline
Developer: Oleg Sheremet
Price: Free

Article Reader Offline: Ako aplikácia funguje v praxi?

Aplikácia funguje veľmi jednoducho a zvládne s ňou pracovať skutočne každý. Potom, ako aplikáciu stiahnete, tak si od vás vyžiada potrebné oprávnenia, aby mohla korektne fungovať. Následne, keď budete chcieť uložiť článok a prečítať si ho, resp. s ním neskôr pracovať, tak vám postačí otvoriť ponuku Viac v prehliadači (tri bodky v pravom hornom rohu). Potom stačí zvoliť možnosť zdieľať a vybrať z dostupnej ponuky Save to Article. 

Následne prebehne stiahnutie článku, ktorý nájdete v rámci rozhrania aplikácie Article Reader. Aplikáciu nájdete v zozname aplikácií. Najlepšie na tom je, že samotný článok sa stiahne vo forme textu naformovaného do formy čítačky. V praxi to znamená, že vás nebudú rušiť reklamy, či iný nesúvisiaci obsah. Rovnako, potom ako kliknete na samotný obsah, tak môžete upraviť typ písma, podsvietenie a ďalšie vlastnosti zobrazeného textu. 

Čerešničkou na torte je, že môžete pri texte využiť aj funkciu čítačky, ktorá podporuje aj slovenský jazyk. Potom, ako kliknete na ikonu reproduktora a v spodnej časti následne vyberiete Slovenčinu, tak môžete si nechať prehrať text.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil a že ju do budúcnosti využijete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close