Spravodajstvo

Pomocou 8Zipu budete môcť zakódovať súbory svojou dúhovkou

Už sme viackrát písali o novej technológii Windows Hello, ktorá umožňuje autentifikáciu cez biometrické prvky ako sú odtlačky prstov alebo scan dúhovky. Jednou z prvých aplikácii, ktorá začala s touto technológiou je 8Zip od štúdia Finebits. 8Zip je klasická archivačná aplikácia, ktorá vie archivovať, rozbaľovať a šifrovať súbory.

8zip2

Fungovanie aplikácie 8Zip nie je zložité. Aplikácia zakóduje súbor pomocou vášho biometrického hash kódu, ktorý sa nachádza vo vašom scane očí, tváre alebo odtlačkov a následne môžete aj pomocou týchto metód súbor odkódovať na inom zariadení. Ak by ste chceli, alebo by vám z nejakého dôvodu tieto metódy nefungovali, tak stále môžete použiť PIN kód.

Súbor môže byť ale len odomknutý pomocou 8Zipu na Windows zariadeniach s rovnakým Windows účtom.

8zip3

Niet žiadnych pochýb, že 8Zip využíva Windows Hello technológiu naozaj bravúrne. Postup na kódovanie pomocou 8Zipu je následovný:

-Vytvorte 7Zip archív

-Povoľte enkripciu (kódovanie, resp. šifrovanie) v nastaveniach

-Zaznačte políčko „Použiť Windows Hello“ (Make use of Windows Hello)

-Pridajte súbory do archívu

Staňte sa Beta testerom 8Zipu

Táto funkcionaliza ešte zatiaľ nie je dostupná vo verejnej verzii 8Zipu, ak máte ale záujem ju vyskúšat skôr, tak sa prihláste na beta testovanie 8Zipu na tejto adrese: [email protected] Pamätajte, na vyskúšanie tejto funkcionality budete ptorebovať Lumiu 950, 950XL, Surface Pro 4, alebo Surface Book, prípadne počítač s Windowsom a čítačkou odtlačkov.

8zip4

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close