HuaweiSpravodajstvo

Polovica vlajkových smartfónov značky Huawei by mohla byť o dva roky skladateľná, tvrdí generálny riaditeľ

Čínska spoločnosť Huawei je jednou z troch svetových technologických spoločností, ktoré sa už naplno pustili do výroby svojich skladacích smartfónov. Spomedzi trojice výrobcov, Huawei, Samsung a Royole, je kúsok od spoločnosti Huawei naozaj najvyužiteľnejší v praxi, ako aj najkrajší. Cena skladacích smartfónov je aktuálne príliš vysoká na to, aby sa po nich začali ľudia hromadne vrhať. Za všetkým sú ale vysoké výrobné náklady, ktoré by sa mohli rokmi výrazne znížiť. V budúcnosti by sa tak mohli stať skladacie smartfóny bežnou súčasťou našej každodennej „technologickej výbavy“. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei je optimistický

Vrcholný predstaviteľ spoločnosti Huawei myslí ale naozaj pozitívne a jeho predstavy o budúcnosti sú naozaj optimistické. V najnovšom rozhovore pre portál GSMArena totižto uviedol, že skladacie smartfóny budú o pár rokov naozaj bežnou súčasťou nášho života a bude ich oveľa viac, ako by sme predpokladali.

„Myslím si, že v prípade modelov vlajkových lodí bude za dva roky polovica našich zariadení skladacia, „ uviedol generálny riaditeľ Richard Yu. 

Úplná novinka na trhu má svoje nedostatky

Samozrejme, aj samotný generálny riaditeľ spoločnosti Huawei si uvedomuje viaceré nedostatky svojho skladacieho debutanta, teda najmä v oblasti ceny a výrobných nákladov.

„Skladacie smartfóny sú len na začiatku a ich podiel na trhu je malý, sú veľmi drahé a ich výrobné náklady sú privysoké.“

Ich cena bude časom nižšia

Richard Yu zároveň verí, že výrobné náklady, ako aj výsledná cena zariadení, bude rokmi klesať. Do dvoch rokov by ich cena mala podľa neho klesnúť niekde na úroveň cien dnešných vlajkových lodí. Nižšie ceny by mohli byť spôsobené aj tým, že výrobcovia v budúcnosti zamerajú aj na výrobu menších skladacích smartfónov, ktoré by mal človek šancu vmestiť do vrecka. Túto možnosť potvrdil aj Richard Yu.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Huawei)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close