SpravodajstvoXiaomi

Politika Xiaomi je jasná: ceny smartfónov nebude bezdôvodne navyšovať

V dnešnej dobe cena smartfónov, v niektorých prípadoch siaha priam do astronomických výšok a to hlavne pri high-end zariadeniach. Rádovo môžeme hovoriť o cenovkách okolo 700, 800, 900 a v niektorých prípadoch aj o cenovkách presahujúcich 1000€.

Spoločnosť Xiaomi však razí inú politiku, ktorá sa odlišuje od viacerých prémiových konkurentov. Dostupné zariadenia s výkonným hardwarom za rozumnú cenu. Vďaka tejto politike Xiaomi rastie raketovým tempom a vďaka tomu je dnes v prvej 5 najväčších výrobcov smartfónov na svete.

Podľa najnovších správ by spoločnosť Xiaomi mala oficiálne vstúpiť aj na americký trh a v súvislosti s týmto vznikla otázka zmeny cenovej politiky. Dôvodom má byť výrazne vyššia kúpna sila ako napríklad v Indii či v iných regiónoch sveta kde Xiaomi okupuje tie najvyššie priečky.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Xiaomi (India) Manu Kumar Jain povedal, že spoločnosť nikdy nepredávala telefón za 699 USD alebo viac. Zároveň výkonná rada spoločnosti uviedla, že v súčasnosti neexistuje žiaden „životaschopný“ dôvod, ktorý by dvíhal cenu smartfónov. Inými slovami ak nestupnú ceny vstupov tak cenová politika spoločnosti bude rovnaká ako doteraz.

Mimochodom, vedeli ste, že spoločnosť Xiaomi obmedzuje ziskovú maržu na 5% za hardware. To však neznamená, že Xiaomi je „charitatívnou“ spoločnosťou. Napríklad dodatočné zárobky má z vývoja softwaru ako sú napríklad témy, ktoré ponúka svojím zákazníkom.

Zdroj: PhoneArena.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close