SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Polícia zatkla vinníkov v prípade stremovaného sexuálneho útoku na Facebooku

Orgány činné v trestnom konaní podnikajú rozsiahlu akciu po sexuálnom napadnutí streamovanom na Facebook Live. Chicagská polícia oznámila, že vykonala prvé zatknutie v tomto prípade, keď vzala 14-ročného chlapca do väzby. Podľa Chicagského policajného oddelenia čoskoro zatknú aj ďalších vinníkov, vrátane 15-ročného, ktorý je ďalší na rade. Podrobnosti o prípade nie sú dostupné, keďže vek vinníkov aj obete zabraňuje odhaleniu niektorých faktov. Zapojený do prípadu bol však tiež najmenej jeden dospelý, oznámili orgány na tlačovej konferencii. Avšak už teraz je jasné, že živý prenos nebol koniec traumy založenej na internetovej báze – v skutočnosti stále prebieha.

Dlhotrvajúca internetová šikana

Dozorca Eddie Johnson pre médiá povedal, že dievča na videu bolo podrobená nepríjemným komentárom a ďalším formám internetovej šikany. Chicagské policajné oddelenie je pripravené možnosti sakncií každému, kto sa obeti vyhrážal, ale zatiaľ nemá naplánované žiadne konkrétne kroky.

Supt. Johnson, Chief Staples, Area Central Commander Deenihan alongside 10th District Officers discussing an arrest made in the Criminal Sexual Assault of a Juvenile which was posted to social media.Superintendent Johnson: ~ " No woman should ever be treated the way this young girl was…Offenders should be ashamed of themselves"#cpd#socialmedia#greatjob#thankyou #chicagoCAPS10

Uverejnil používateľ Chicago Police Department Nedeľa 2. apríl 2017

Útok už upriamil pozornosť na pretrvávajúce problémy so streamovaním naživo, ako sú výzvy na presadenie určitých opatrení a znepokojujúce tendencie divákov skôr sa prizerať, než privolať pomoc. Zatýkanie pravdepodobne položí základy k tomu, ako sa zaoberať budúcimi prípadmi ako je tento. Šikanovanie naznačuje, že Facebook a ďalšie sociálne siete majú ešte stále čo robiť. V ideálnom prípade rýchlo zakročia proti obťažovaniu po streamovanom incidente, aby krutí komentátori neurobili zlú situáciu ešte horšou.

Zdroj: Reuters

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close