SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Polícia v Los Angeles dostane nové autá – medzi nimi aj Tesla Model S

Polícia v Kalifornskom meste Los Angeles bude vybavená novými ekologickými vozidlami. Medzi nimi aj auto spoločnosti Tesla, označované ako Model S. Informáciu o tom priniesol portál electrek.co.

Major Los Angels, Eric Garcetti, dnes oznámil, že do mesta dorazilo viac ako 288 elektromobilov – z toho 160 je plne elektrických a zvyšných 128 bude hybridných. Mesto autá rozdelí medzi mestské služby, požiarnikov, vodárov a ľudí spravujúcich elektrinu v meste. Na svoje si prídu hlavne mestskí policajti, ktorí dostali najnovší Model S spoločnosti Tesla a nové BMW i3 (na obrázku nižšie).

Spomínané BMW bude využívané na „testovanie a výskum“ pre technických expertov. Tí sa budú snažiť nájsť maximálne využitie elektromobilov v meste a v mestskej polícií. Medzi inými vozidlami sa k policajtom dostane aj 23 elektrických skútrov a 3 elektrické motocykle. Los Angeles sa tak pomaličky stane najväčším Americkým mestom s najväčším počtom elektromobilov slúžiacich v mestských správach.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close