NovinkyTECH

Podarilo sa zachytiť nákladný elektromobil Tesla Semi v praxi. Pozrite si video ako sa mu darilo pri prvom prevoze nákladu

Tesla Semi je kamión, ale nie hocijaký. Reč je konkrétne o elektrickom nákladnom aute, ktoré by malo byť  schopné na jedno nabitie prejsť viac ako 600 kilometrov pričom, aby prekonalo túto hranicu by malo stačiť 30 minút nabíjania v špeciálnych staniciach Megacharger.

Najnovšie sa podarilo redaktorom portálu Electrek.com spraviť niekoľkominútový záznam ako prototyp tohto nákladného elektromobilu prepravoval náklad z Nevady do Kalifornie. Video si môžete pozrieť nižšie.

Teska Semi v praxi

Toto je prvýkrát kedy sme mohli vidieť elektromobil Tesla Semi spolu aj s prívesom, vrátane nákladu. Konkrétne prevážal balík batérií z továrne Gigafacotry z Nevady do Kalifornie. Na druhom videu, ktoré môžete vidieť nižšie uvidíte východzí bod zo stanice Megacharger. V rámci neho je zaujímavý samotný štart elektromobilov, ktorý prebiehal plynule bez nejakých problémov.

Elektromobily začali svoju cestu niekoľko dní dozadu. Fotografiu, ktorú Elon Musk zverejnil v súvislosti so štartom si môžete pozrieť nižšie.

https://www.instagram.com/p/BgCJlKbFckb/?utm_source=ig_embed

Zdroj: Electrek.co, Instagram, úvodný obrázok: Youtube (My Tesla Adventure)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close