SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Podanie 10Q SEC spoločnosti Microsoft potvrdzuje, že investícia do Windows Phone sa skončila

Minule sme už písali o tom, že všetko nasvedčuje tomu, že Microsoft pravdepodobne končí s mobilnou platformou napriek tomu, že jeho ambície tam pôvodne nemali smerovať. Pozorovateľ vývoja v spoločnosti Microsoft, Paul Thurrott, tvrdí, že

„ukončenie podpory spoločnosti Microsoft v oblasti telefónov sa očakáva do konca aktuálneho fiškálneho roka.“

Navyše oficiálne podanie Microsoftu 10Q SEC, čo je právny dokument, ktorý vyžaduje presnosť, potvrdzuje chýbajúce investície Microsoftu do vlastného operačného systému pre smartfóny.

Zdroj: Twitter

Končí sa jedna éra

V časti, ktorá vymenováva riziká podozrivo chýba Windows Phone. Je však pozoruhodné, že Microsoft pred 3 mesiacmi stále tvrdil, že do tejto oblasti plánuje investovať a mal s ňou veľké ambície. Za zmienku stojí aj to, že dokument nehovorí o Lumia hardware, ale o celom operačnom systéme.

Zdroj: doctorwindowsphone.com

Je pravdepodobne na čase, aby sa používatelia Windows Phone začali obzerať po inej alternatíve. Čo by ste si vybrali vy? Android alebo radšej iOS? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: mspoweruser.com, twitter, vlastný (obrázky)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close