SpravodajstvoXiaomi

Poco vysvetľuje, prečo niektoré modely smartfónov vychádzajú z produktov Xiaomi

Riaditeľ indickej pobočky Poco, Anuj Sharma, prezradil, čo stají za tým, že ich smartfóny vychádzajú zo zariadení Xiaomi a Redmi

Smartfóny spoločnosti Poco patria medzi populárne modely zariadení. Mnohí z nás si zvykli, že keď ide o značku Poco, tak hovoríme o smartfónoch so skvelým pomerom – cena : výkon. Zároveň však, pozornému fanúšikovi spoločnosti nemohlo uniknúť, že Poco zariadenia vo veľkej miere vychádzajú zo smartfónov spoločnosti Xiaomi, resp. Redmi. Portál 91mobiles.com vysvetľuje dôvody, prečo tomu tak je.

Prečo Poco zariadenia vychádzajú zo smartfónov materskej spoločnosti?

Na otázku, prečo Poco zariadenia sa nesú v duchu ostatných modelov spoločnosti Xiaomi, odpovedal Anuj Sharma, riaditeľ Poco pre indický trh.

„POCO je stále nová značka a vývoj nových telefónov pre každú sériu je náročná úloha,“ ďalej dodal: „To je dôvod, prečo POCO využíva Xiaomi ako platformu a navyše na nej improvizuje.“ Dodáva, že POCO nie je jedinou značkou, ktorá to robí. „Prvý telefón OnePlus – OnePlus One – bol rebrandovaným zariadením Oppo a podobne to bolo aj v prípade prvého telefónu Realme. Značky majú tendenciu riadiť sa touto stratégiou a to nie je v prípade Poca nič nové,“ uviedol Sharma.

Podľa informácií portálu spoločnosť Poco aj naďalej plánuje pokračovať vo zvolenej stratégii. Teda v tom, že inšpiráciu bude hľadať u svojej materskej spoločnosti. Okrem iného sme sa mohli dozvedieť aj to, že Poco neplánuje (zatiaľ) vyvíjať svoj vlastný software, ale bude využívať MIUI.

Čo je však zaujímavé je, že Sharma si uvedomuje, že Poco F1 bolo zariadenie, ktoré zmenilo trh. Pričom ďalej dodal, že F2 nie je „plnohodnotným nástupcom“, ktorý by išiel v rovnakých šľapajach. Ďalej dodal, že pracujú na plnohodnotnom zástupcovi, ktorý prinesie to, na čo boli zákazníci zvyknutí.

„Poco F1 bolo zariadenie, ktoré zmenilo trh a to isté očakávajú spotrebitelia aj od nástupcu. Poco F2 Pro nie je toto zariadenie. Pracujeme na tom, aby sme priniesli skutočného nástupcu Poco F1, ale jeho vývoj bude trvať nejaký čas, “uviedol Sharma.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close