Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Počkajte s inštaláciou najnovšej aktualizácie pre Windows 10 (KB4515384). Opäť mnohým spôsobuje problémy

Najnovšia aktualizácia pre počítače Windows 10 (KB4515384) spôsobuje viacerým používateľom problémy. Vyriešiť im ich pomohol len downgrade.

Najnovšia kumulatívna aktualizácie pre počítače s Windowsom 10 (KB4515384) robí viacerým vrásky na čele. Portál mspoweruser.com  poukazuje na viaceré problémy, pričom sa nejedná len o “zbežné” chyby, ale ráznejšieho charakteru. Mnohým aktualizácia spôsobila problémy s ponukou Štart, Windows vyhľadávania, problém so zvukom, pripojenie sa k internetu pomocou Ethernet alebo WiFi, a ďalšie.

Nižšie si môžete prečítať niekoľko problémov, s ktorými sa stretli používatelia.

“Kumulatívna aktualizácia (kb4515384) spôsobila zlyhanie karty NIC (pozn. redakcie: Nic je rozhranie pre Ethernet kartu a sieťový adaptér) pri a vypisuje chybu kódu “error 10”. Preinštalovaním sieťových ovládačov zo zdrojov spoločnosti Intel alebo Windows Update sa problém nevyriešil. Našťastie, odstránenie aktualizácie prostredníctvom panela „Programy a softvér“ alebo pomocou súpravy bodu obnovenia *pred* problém vyriešilo”

Ďalší používateľ zas píše:

“KB4515384 rozbilo ethernetové a wifi adaptéry na mojom počítači. Zdá sa, že vytvára nové zariadenia, označené ako „# 2“, a pri odhalení skrytých zariadení v Správcovi zariadení sa zobrazia skôr pomenované zariadenia. Odinštalovaním týchto / nových alebo starých ovládačov sa problém nevyrieši (t. J. „Odpojený ethernet“, čo zjavne nie je). Jedinou možnosťou bolo odinštalovať túto aktualizáciu.”

Jeden z ďalších používateľov sa zas stretol s problémom Centra akcií.

“Po inštalácii KB2515384 nemôžem otvoriť Centrum akcií alebo Microsoft Edge. Jedná sa o Windows 19H1 18362, Vyskúšal som aj opravu a resetovanie Microsoft Edge. Žiaľ bez úspechu. Skončilo sa odstránením aktualizácie. Minulý mesiac som tiež musel odstrániť predchádzajúcu aktualizáciu KB4512941, ktorá spôsobovala, že SearchUI využívalo nadmerné množstvo CPU a zdôrazňovalo chladiace ventilátory.”

Okrem toho sa ten istý používateľ stretol aj s problémom otvárania vybraných aplikácií, ktoré nebolo možné pomocou ikonky otvoriť.

“Aktualizácia KB4515384 spôsobuje na mojom počítači problémy s vysokým procesora z Vyhľadávania a ikona môjho zvuku sa nedá neotvorí, ani sa Centrum akcií nespustí.”

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close