Spravodajstvo

Po škandáli s kontroverzným testovaním výkonnú zariadení Huawei spoločnosť spístupní používateľom „výkonnostný mód“

Počas včerajšieho dňa sa začala šíriť internetom správa o tom, že spoločnosť Huawei v rámci benchmarkových testov 3DMark používala, špeciálny mód s vysokým výkonným.

“Po otestovaní zariadení v našom laboratóriu a potvrdení, že porušujú naše pravidlá, sme sa rozhodli vyradiť dotknuté modely a odstrániť ich z nášho výkonnostného rebríčka, “ uviedla spoločnosť UL vo svojom vyhlásení (pozn. redakcie: jedná sa o modely Huawei P20, P20 Pro, Nova 3 a Honor Play).

Najnovšie Huawei ako reakciu na tieto správy, ktoré vrhajú nie to najlepšie svetlo na spoločnosť sa rozhodla sprístupniť používateľom spomínaný výkonnostný mód.

Sprístupnený mód  optimalizuje výkon zariadenia tak, že budú rýchlejšie, ale vyžiada si to daň v podobe vyššej spotreby.

Odhliadnuc od toho, že spomínané smartfóny ponúkajú dostatok výkonnú na každodennú prácu so zariadením, tak špeciálny mód, ktorý zvyšuje výkon vytvorila spoločnosť pravdepodobne za účelom oslovenia potencionálnych zákazníkov, ktorým záleží na benchmarkových výsledkoch (napr. hráči hier).

Mimochodom, podobné fopá sa podarilo spoločnosti vytvoriť aj pri predstavení zariadenia Huawei Nova 3 kedy vyzdvihovala selfie fotografie vytvorené samotným zariadením, avšak na konci dňa sa zistili, že boli vytvorené zrkadlovkou.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: vlastný

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Huawei reaguje na sankcie americkej vlády: aj naďalej budeme podporovať našich zákazníkov, nie je dôvod na paniku
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close