NovinkyWindows 10 Mobile

Po obmedzení aplikácie Skype pre Linux čaká podobný osud aj Windows Phone 8/8.1

Počas dnešného dňa sme vám priniesli informácie ohľadne podpory aplikácie Skype pre Linux platformu, ktorá bola v podstate obmedzená len na BETA verziu aplikácie. O niečo horšie dopadla však Windows Phone 8/8.1 platforma.

Na stránkach Microsoftu sa totiž objavil oznám, ktorý hovorí o ukončení podpory aplikácie Skype pre operačné systémy Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Messeging aplikácie pre Windows Mobile 10, Windows RT a TV. Dôvodom má byť prechod služby z peer-to-peer infraštruktúry na modernú cloudovú architektúru. Znamená to teda že, používatelia sa nebudú môcť už čoskoro prihlásiť do svojich účtov v prípade ak využívajú jeden z vyššie spomínaných operačných systémov.

Zdroj: vlastný

Treba však podotknúť, že UWP  (Univerzálna aplikácia) bude aj naďalej fungovať. Inými slovami, toto opatrenie sa nedotkne až ta výrazne používateľov Windows 10 Mobile zariadení, ktorí budú mať možnosť prejsť na novšiu verziu aplikácie.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Jeden komentár

  1. Skype je jedna z ďalších aplikácií, ktoré mi dovoľovali ostať na W8.1. Týmto odstavením si čím ďalej tým viac želám, aby MS konečne vypustil Surface Phone alebo aby prišli zľavy na HP Elite X3. Myslíte, že časom odstavia aj aplikácie ako Facebook, Viber, OneDrive ? Lebo ak áno, internet v mobile už nebudem potrebovať (aspoň do dňa, kým mi Lumia ešte bude schopná pracovať).

Pridaj komentár

Close
Close