SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Po obmedzení aplikácie Skype pre Linux čaká podobný osud aj Windows Phone 8/8.1

Počas dnešného dňa sme vám priniesli informácie ohľadne podpory aplikácie Skype pre Linux platformu, ktorá bola v podstate obmedzená len na BETA verziu aplikácie. O niečo horšie dopadla však Windows Phone 8/8.1 platforma.

Na stránkach Microsoftu sa totiž objavil oznám, ktorý hovorí o ukončení podpory aplikácie Skype pre operačné systémy Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Messeging aplikácie pre Windows Mobile 10, Windows RT a TV. Dôvodom má byť prechod služby z peer-to-peer infraštruktúry na modernú cloudovú architektúru. Znamená to teda že, používatelia sa nebudú môcť už čoskoro prihlásiť do svojich účtov v prípade ak využívajú jeden z vyššie spomínaných operačných systémov.

Zdroj: vlastný

Treba však podotknúť, že UWP  (Univerzálna aplikácia) bude aj naďalej fungovať. Inými slovami, toto opatrenie sa nedotkne až ta výrazne používateľov Windows 10 Mobile zariadení, ktorí budú mať možnosť prejsť na novšiu verziu aplikácie.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close