SpravodajstvoWindows

Po Anniversary Update nebude možné vypnúť reklamy a iné služby

Ak sa vám vo Windows 10 niečo nepáči, môžete to zmeniť pomocou zmeny v registroch alebo zmenou nastavení v Group Policy Editor. Group Policy Editor je služba dostupná vo všetkých Professional verziách Windowsov – okrem Home.

Je to skvelý nástroj a vďaka nemu môžete obísť prvky, ktoré Microsoft vynucuje – ako napríklad znemožnenie vypnúť Cortanu. Žiaľ, v Anniversary Update sú niektoré nastavenia pre používateľov Windows 10 Professional zablokované rovnako ako ich registrové kľúče, takže ich nebude možné zmeniť ani touto cestou.

Anniversary Update a zmeny v nastaveniach

Po inštalácii výročnej aktualizácie budú niektoré nastavenia označené ako dostupné len pre Enterprise, Education a Server SKU. Ak používate Professional verziu systému, budete síce môcť zmeniť tieto nastavenia, ale nič sa nestane.

Tu sú niektoré z nastavení, ktorých sa táto zmena týka:

  • Vypnutie služby Microsoft Customer Experience – táto funkcia, okrem iného, umožňuje používateľovi zakázať odporúčania Microsoftu – inými slovami reklamy.
  • Vypnutie Windows Tipov – myslíte, že viete používať Windows 10? Microsoft vám v tom odteraz bude aj tak pomáhať.
  • Uzamknutie obrazovky – umožňuje používateľom vypnúť uzamykanie obrazovky a nastaviť niektoré vlastnosti tejto funkcie.
  • Vypnutie všetkých aplikácií z Windows Store – umožňuje používateľovi vypnúť Windows Store aplikácie ako aj ponuky na aktualizovanie Windows do najnovšej verzie. Taktiež umožňuje vypnúť automatické sťahovanie a inštalovanie aktualizácií.

Anniversary Update Group Policy Editor

Hoci väčšina používateľov Windows 10 túto zmenu nepocíti – mnohí ani netušia o existencii služby Group Policy Editor, kdeže by ju ešte používali – bude frustrovať tých skúsenejších a IT manažérov, ktorí dlho oceňovali možnosť vypnúť pomocou nej nežiaduce súčasti Windows.

Pomaly ale isto Microsoft čoraz viac upevňuje svoju kontrolu nad Windows.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close