Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Plná autonómna jazda pre automobily Tesla je na ceste. Tesla totižto začala s osádzaním nového čipu Hardware 3

Môžu sa majitelia elektrických automobilov Tesla konečne tešiť naplnohodnotnú autonómnu jazdu, ktorú sľuboval Elon Musk už pred niekoľkými rokmi? Najnovšie informácie poukazujúce na osádzanie nových čipov Hardware 3 naznačujú, že Autopilot bude už čoskoro o niečo „múdrejší“. S touto informáciou prišiel ako prvý zahraničný portál Teslarati, ktorý spozoroval zmeny v kóde stránky spoločnosti Tesla.

Nové čipy aktuálne iba v Modeloch S a X

Vo zverejnenom kóde je jasne vidieť nová položka APH4, ktorá poukazuje na možnosť priplatenia Autopilota. V minulosti bol Autopilot označovaný ako APH2, ktorý odzrkadľoval čip Hardware 2, pričom Tesla následne začala využívať označenie APH3 pre čip Hardware 2.5. So zvýšenou číslovkou vo vzorci APH4 tým pádom môžeme dedukovať, že automobilka oficiálne začala „vyzbrojovať“ Modely S a X svojim najnovším hardvérovým čipom – Hardware 3.

Plnohodnotná autonómna jazda je na ceste

Ak sa predošlé informácie, zverejnené aj samotným Elonom Muskom, potvrdia, pri automobiloch nebude potrebná žiadna zmena v rámci senzorov a kamier. V hardvéri každého automobilu tak bude možné iba vymeniť čip za nový, ktorý umožní plnohodnotného autopilota. Elon Musk v minulosti informoval o tom, že tento úkon bude bezplatne vykonaný aj pri starších automobiloch, teda v prípade, ak si jeho majiteľ zaplatil za autonómnu jazdu už v minulosti.

Čo si ale predstavovať pod pojmom plnohodnotná autonómna jazda? Bohužiaľ, odpoveď vie zrejme iba samotný Elon Musk. Autopilot by mal už čoskoro začať registrovať červené svetlá na semafóroch, poprípade iné dopravné značenie, no presnejšie informácie o novom hardvéri zatiaľ nemáme. Jeho technologický posun bude ale naozaj veľký, keďže čip novej generácie má ponúknuť mnohonásobne vyšší výpočtový výkon, ako predošlé modely.

Sľuby sa splňujú, no s miernym odstupom

Ak sú informácie uvedené vyššie naozaj pravdivé, môžeme potvrdiť, že sľub, ktorý dal Elon Musk bude čoskoro splnený. Bohužiaľ musíme skonštatovať, že s miernym, niekoľko mesačným oneskorením. Ak ale nový čip posunie hranice autonómnej jazdy, budeme si musieť počkať na ďalšie legislatívne kroky v rámci EÚ, ktoré by vôbec autonómnu jazdu povolili.

Zdroj: teslarati.com, úvodný obrázok (Youtube – greentheonly)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close