SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

PlayStation odhaľuje ďalšie vlastnosti pripravovanej novej generácie hernej konzoly

Nová herná konzola PlayStation 5 by mala prísť s viacerými vylepšeniami. Vrátane úsporného režimu, ktorý spotrebuje menej energie.

Interview s Wired v Apríli odhalilo, že PlayStation 5 (ešte bez oficiálneho názvu) príde s 8-jadrovým AMD procesorom, upraveným 3D audio systémom, rýchlym SSD diskom, schopnosťou prehrať fyzické média a úplnou kompatibilitou s hrami pre PS4.

O mesiac neskôr prezident spoločnosti John Kodera na Sony IR Day potvrdil možnosť hráčov PS4 a PS5 hrať spolu online. Odvtedy sa objavilo pár chýrov ohľadom novej generácie konzoly. Najnovšie sa k pripravovanej  5. generácii herných konzol prostredníctvom blogu vyjadril aj Jim Ryan (zástupca prezidenta spoločnosti Sony Interactive Entertainment), ktorý zdôraznil snahu spoločnosti byť šetrnou k spotrebe elektriny.  PS5 podľa jeho slov má byť  viac energeticky šetrnou konzolou  k životnému prostrediu a k peňaženkám hráčov, ako bola konzola PS4.

„Rád oznamujem, že budúca generácia PlayStation bude mať možnosť hrania hier v režime  s oveľa menšou spotrebou energie oproti PS4 (odhadujeme okolo 0,5 W). Ak by si iba jeden milión ľudí zaplo túto funkciu, bolo by to ekvivalentom bežnej spotrebe energie viac ako 1000 amerických domácností.“

Sony okrem toho už dávnejšie uzavrelo partnerstvo s Microsoftom pre stavbu šetrných a energeticky menej náročných funkcií do konzol PS4 a Xbox One, ale zdá sa, že môžeme očakávať ešte šetrnejšie zariadenia s ich príchodom v roku 2020.

Sony ešte neoznámilo cenu a ani dátum vydania PS 5, ale hovorí sa o predstavení začiatkom roka (možno už vo februári) a začatí predaja na jeseň.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close