Zaujímavosti

PlayStation hlási vážne problémy. Správa so špeciálnymi znakmi môže vyradiť vašu konzolu behom pár sekúnd

Rozposielanie rôznych vírusov prostredníctvom správ nie je žiadnou novinkou. Tieto problémy sa v minulosti už niekoľkokrát vyskytli na zariadeniach s Androidom, ale aj iOS. Najnovšie sú ale ohrozené aj herné konzoly od spoločnosti PlayStation, presnejšie, herné konzoly PlayStation 4. Obdržaná správa obsahujúca špeciálne neprečítateľné znaky dokáže znefunkčniť zariadenie behom niekoľkých sekúnd.

Riešením je obnova továrenských nastavení

Správa obsahujúca špeciálne znaky doslova zamrazí celú konzolu, ktorú je následne možné zapnúť jedine po zresetovaní na továrenské nastavenia, poprípade v Safe móde. Problémy by sa mali vyskytnúť ihneď po prečítaní správy. Problém však je, že sa zariadenie nerozbehne ani po vymazaní správy cez mobilnú aplikáciu. Jediným riešením je teda vyššie spomenutý postup.

Sofistikovaný spôsob, ako vyhrať hru

Najnovšie špekulácie ohľadom celého útoku napovedajú, že sa jedná o útok protihráčov. Stačí, ak sa svojmu súperovi nepozdávate a máte po chlebe. Behom niekoľkých sekúnd Vás môže celkom rýchlo a jednoducho vyradiť z hry.

Ako sa vyhnúť problémom?

Ešte Vám nikto takúto správu neposlal a obávate sa, že sa Vám to stane v tej najnevhodnejšej chvíli? Pred útokom sa dá celkom jednoducho ubrániť. V nastaveniach si stačí zvoliť možnosť, aby ste obdržiavali správy iba od priateľov, poprípade aby ste ich nedostávali vôbec.

Problém bude zrejme čoskoro odstránený

Spoločnosť PlayStation ku danému problému nevydala žiadne stanovisko, no je o ňom informovaná. To by malo znamenať, že spoločnosť aktívne pracuje na odstránení problému. Ako to u Sony býva zvykom, odstránenie tak závažnej chyby by nemalo trvať extra dlho a opravnej softvérovej aktualizácie by sme sa mali dočkať behom niekoľkých hodín/dní.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (alphacoders.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Playstation Playstation 4
Close
Close