SpravodajstvoXiaomi

Plávajúce okná sa v MIUI dočkajú zmien: Xiaomi výrazne zjednoduší používanie tejto funkcie. Pozrite sa ako!

Plávajúce okná prišli do systému s nadstavbou MIUI 12, teraz ich však čaká úprava. Dočkáme sa efektívnejšej verzie multitaskingu?

MIUI ako jednu z najobľúbenejších nadstavieb pre systém Android čakajú v blízkej dobe zmeny. Nielen že nám Xiaomi prisľúbilo lepšiu podporu pre globálny región, spýtali sa nás i aj aké zmeny by sme v systéme očakávali. V blízkej dobe tak očakávame „prekopanú“ nadstavbu MIUI, nič to však nemení na fakte, že spoločnosť už na nejakých zmenách pracuje. Dnes sa pozrieme na funkciu plávajúce okná, na ktoré nás upozornil portál Xiaomiadictos.com. Tie totiž v blízkej dobe čaká úprava, ktorá uľahčí ich používanie a vylepší multitasking v smartfónoch.

Plávajúce okná

Floating windows alebo teda plávajúce okná boli prvýkrát uvedené do Xiaomi smartfónov spolu s nadstavbou MIUI 12. Tá priniesla hneď niekoľko zmien, avšak Xiaomi pred príchodom „dvanástky“ podporoval len rozdelenú obrazovku, aj to nie pre všetky aplikácie. Populárne aplikácie ako Instagram či YouTube Music sme teda „deliť“ nemohli, čo však po novom ponúkajú plávajúce okná.

Tie však nie je tak jednoduché spustiť, pre ich aktiváciu je potrebné vytiahnuť si centrum ovládania v lište, čo je celkom nešikovné riešenie, najmä pri aplikáciách zobrazujúcich sa na celú obrazovku. Nová verzia MIUI by mala priniesť efektívnejšie riešenie. Stačilo by len zatiahnuť za vrchnú stranu otvorenej aplikácie a presunúť ju do okna s ikonou plávajúcej aplikácie. Lepšie však predsalen bude, keď to uvidíte, pozrite sa na animáciu tejto funkcie.

Dostupnosť funkcie

Užitočná funkcia pre používateľov multitaskingu by mala byť dostupná už vo verzii MIUI 12.5. V súčasnosti plávajúce okná fungujú na tomto princípe v uzatvorenej beta verzii MIUI a predpokladáme, že v blízkej dobe sa dostanú i do čínskej MIUI ROM. V Európe si na ne zrejme ešte nejakú dobu počkáme, Xiaomi sa však s aktualizáciami celkom rozbehlo, tak možno ani nebudeme musieť čakať dlhú dobu.

Využívate plávajúce okná vo svojom smartfóne alebo ste skôr fanúšikmi rozdelenej obrazovky? A využívate vôbec nejaký spôsob multitaskingu? Nezabudnite sa nám pochváliť v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close