SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Platiť sa bude dať už aj cez NFC prsteň

Ešte v januári tohto roka sme vám priniesli článok o patente spoločnosti Samsung na inteligentný prsteň, no vyzerá to tak že ho predbehne iná spoločnosť – McLear ktorá ho finaujúca čiastočne aj cez startup stránku Kickstarter.

Inteligentný prsteň dokáže viac ako len realizovať platby!

Inteligentný prsteň dokáže toho celkom dosť, od podporujúcich platieb vďaka Visa sa s ním nestratíte nech ste v podstate kdekoľvek až po funkcie, ktoré prezentoval aj Samsung – odomykanie smartfónu, aplikácií, inteligentných dverí, resp. hocijakého iného zariadenia s technológiou NFC. Pre tých, ktorých hneď napadne či je takýto prsteň bezpečný a nie je ho možné zneužiť tak hneď na začiatku povieme, ze obsahuje dva módy: súkromný a verejný.

nfc ring

A čo stojí takáto „sranda“?. Nejedná sa o žiadnu horibilnú čiastku – 39.99 £, čo je po prepočte zhruba 45€ (v prípade pred objednávok za ňho zaplatíte zhruba 25€). Prsteň prichádza v dvoch farebných zhotoveniach a to v klasickom čiernom a bielom a dostupný by mal byť už koncom tohto roka niekedy v predvianočnom období.

Čo na to vravíte? Chceli by ste ho nájsť pod vianočným stromčekom?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close